Euro na úvod týdne s mírnou podporou

08:28 | fa ra | Diskuze

První obchodní den tohoto týdne byl ve znamení mírného posilování společné evropské měny. Závěr minulého týdne ukázal, že zatím se kurz nebyl schopen dostat pod úroveň podpory 1,10 USD/EUR.

Foto: Web4Trader

Protože jsme se včera významnějších fundamentálních impulsů nedočkali, převážilo obchodování technického charakteru, které se projevilo v mírné korekci předchozích dolarových zisků a posunu kurzu z ranních kotací kolem 1,1020 USD/EUR zhruba o půl centu výše.

Na charakteru kurzového vývoje spíše technického charakteru by se dnes nic zásadního změnit nemělo. Ekonomický kalendář bude opět chudý. Z Německa se sice dočkáme červnových inflačních čísel. Bude se však jednat o finální hodnoty, které by se neměly lišit od dříve publikovaných odhadů. I ze Spojených států se dočkáme spíše druhořadých dat v podobě červnového indexu optimismu malých podnikatelů či květnových velkoobchodních zásob.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.