Euro mírně koriguje své předchozí ztráty

08:13 | Redakce W4T | Diskuze

Euro si v pátek proti dolaru připsalo přes půl procenta, když se kurz dostal k 1,115 USD/EUR. Evropská měna tak pokračovala v částečném umazávání ztrát, které utrpěla kvůli rozhodnutí o brexitu.

 

Tento týden přináší nízkou prázdninovou likviditu, což ještě umocní svátek v USA.   Po většinu týdne se z hlavních ekonomik navíc dočkáme jen mála ekonomických údajů, které ve světle britského rozhodnutí pravděpodobně obchodování na trzích zásadně neovlivní. Výjimkou může být páteční statistika z amerického trhu práce. SG předpokládá, že počet nově vytvořených pracovních míst (140 tis.) zaostane za konsenzem analytiků (173 tis.), což by mohlo opět zamíchat s očekáváním trhu pro měnovou politiku Fedu. Revize výhledu SG umazala původně očekávané letošní zvýšení sazeb v prosinci. Nyní ho SG vidí až v polovině příštího roku.

Trhy budou během týdne dále sledovat vývoj v Británii. Důležitá bude tvorba konsenzu pro zasedání Bank of England v příštím týdnu. ECB zasedá o týden později, Fed na konci měsíce. Vzhledem k nervozitě spojené s brexitem a dalšími problémy ve světové ekonomice (jen pomalý růst, možné prudké zpomalení v Číně) je pravděpodobné, že světovou ekonomiku čeká prodloužení období velmi nízkých úrokových sazeb.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.