Euro i libra proti dolaru před britským referendem posilují

08:20 | fa ra | Diskuze

Euro proti dolaru včera posílilo o téměř půl procenta, když se jeho kurz posunul nad úroveň 1,13 EUR/USD. Trhy se tak připravovaly na dnešní den D pro Británii. Poslední průzkumy před hlasováním naznačovaly mírnou převahu příznivců setrvání Spojeného království v EU, což se právě promítlo v posílení evropské měny. Během noci na dnešek skokově posílila i libra proti dolaru, a to o dvě třetiny procenta.

Foto: Images Money

Referendum bylo zahájeno v 8 ráno SELČ a volební místnosti se uzavřou v 11 hodin SELČ. Předpokládáme, že už během dneška se začnou roztahovat spready mezi nákupními a prodejními cenami, dojde k poklesu likvidity a ke zhoršení schopnosti trhů absorbovat prodejní či nákupní pokyny. Celkově se tak zřejmě výrazně oslabí efektivita a flexibilita trhů.

Makroekonomický kalendář dnes sice nabízí celou škálu dat, jejich význam pro obchodování ale bude zanedbatelný. Za zmínku stojí evropské indikátory PMI, které by měly ukázat na pokračování ekonomického oživení. Mírný pokles německého indexu by měl kompenzovat nárůst čísel ve Francii.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.