Euro dnes výrazně oslabilo vůči americkému dolaru. Důvodem byl Draghiho komentář

19:46 | Redakce W4T | Diskuze

Euro dnes výrazně oslabilo vůči americkému dolaru. K jeho poklesu přispěly výroky šéfa Evropské centrální banky (ECB) Maria Draghiho ohledně dalšího uvolňování měnové politiky v eurozóně. Kolem 17:30 SEČ vykazovala jednotná evropská měna pokles o procento na 1,1144 USD.

Foto: Public Domain

 

Dolů dnes zamířil rovněž kurz japonského jenu vůči dolaru. Japonský premiér Šinzó Abe uvedl, že Tokio je připraveno podniknout kroky proti nadměrným výkyvům na devizovém trhu. Podle agentury Reuters tak signalizoval možnou intervenci s cílem oslabit domácí měnu. Abe rovněž vyjádřil naději, že finanční představitelé skupiny G20 příští týden na setkání v Šanghaji přijmou opatření potřebná k řešení současných hospodářských problémů.

Draghi dnes v projevu v Evropském parlamentu uvedl, že ECB je připravena v březnu uvolnit svou měnovou politiku, pokud výkyvy na finančním trhu nebo dopady nízkých cen energií sníží inflační očekávání. Vyzval rovněž vlády jednotlivých zemí, aby i ony pomohly zlepšit ekonomickou situaci podpůrnými rozpočtovými politikami.

Vyhlídky na nové kroky na podporu hospodářského růstu zmírnily averzi investorů vůči riziku. Zvrátil se tak trend z minulého týdne, kdy investoři kvůli obavám ohledně vývoje světové ekonomiky nakupovali místo dolarů měny považované za bezpečné útočiště v období nejistoty, například japonské jeny.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.