Euro býci potřebují víru

11:34 | E V | Diskuze

Hlavním tématem pro rok 2019 je pokles dolaru.

Ilustrativní obrázek
Foto: public

Pro očekávané oslabení USD (což vzhledem k současnému momentu nevypadá pravděpodobně) jsou nutné dva předpoklady. Prvním je, aby trhy vstřebaly aktuální vývoj OIS, který se obchoduje se slevou, spíše než předpověď Fedu ohledně úrokové míry. Druhým je posun ECB směrem k "normalizaci". Tento týden trhy obdržely další důkazy podporující oba klíčové faktory. Nicméně vzhledem k negativnímu vývoji ohledně brexitu USD získal, protože obchodníci se zaměřili na aktuální politické riziko. Kdyby se zlepšil nekompatibilní vztah mezi Spojeným královstvím a EU, sledujte, zda u nadhodnoceného USD dojde k rychlému poklesu.

Celková americká inflace CPI byla v listopadu podle očekávání mírná v důsledku nižších cen energií, které klesly meziměsíčně o 4,1 %. Neenergetické komponenty vykazovaly poměrně stálý růst, ceny potravin a základní CPI vzrostly meziměsíčně o 0,2 %. Na první pohled to budí jestřábí dojem, ale důvodem marginálního růstu byl také skok v prodeji ojetých aut a položek souvisejících s nájmem. Obojí může být připsáno méně pozitivním ekonomickým očekáváním USA. Spotřebitelé stále utrácejí, jak zdůrazňují páteční solidní údaje o maloobchodním prodeji, ale rozhodnutí domácnosti o koupi ojetých automobilů a pronájmu místo koupě bydlení naznačují nejistý výhled. Tento týden očekáváme, že zpráva Fedu bude spíš holubičí a sníží rozdíl mezi Dots a OIS.

CB ukončila svůj program nákupu dluhopisů. To ponechává záporné úrokové sazby jako jediný nástroj post-finanční krize.

Rizikové události, jako je brexit a rozšiřování rozpočtu Itálie, ublížily euru, ale hlavním viníkem je rozšíření rozdílu amerických a německých dluhopisů.

Navzdory příliš holubičímu tónu M. Draghiho, který vedl ke snížení výhledu inflace a HDP, stále předpovídáme zvýšení sazeb v září 2019. Do roku 2019 očekáváme, že Fed zvedne roce 2019 sazby jen jednou (po 25 bb v tomto týdnu), ale ECB zahájila cyklus normalizace sazeb. Z pohledu obchodu je euro výrazně podhodnoceno vůči USD a základní ekonomické ukazatele se vyvíjejí tak, aby vedly k udržitelnému růstu EUR/USD. Euro býci potřebují, aby zmizela eurocentrická rizika.

Zdroj:Peter Rosenstreich, Swissquote Ltd
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Boris Johnson se v pondělí sejde se Jean-Claudem Junckerem

Ilustrativní obrázek

Dánský centrální bankéř z ECB: poslední stimulační opatření banky jsou disproporční a neefektivní

Ilustrativní obrázek

Skotský odvolací soud označil Johnsonovo přerušení jednání britského parlamentu za nezákonné

Ilustrativní obrázek

Česká zbrojovka podle informací Hospodářských novin připravuje vstup na pražskou burzu

Ilustrativní obrázek

Akciový výhled 11.9.2019Čti více
Ilustrativní obrázek

Pražská burza zakončila s mírným ziskem, všechny seance v tomto týdnu růstové

Ilustrativní obrázek

Bank of America vidí pozitivně vývoj evropského farmaceutického sektoru

Ilustrativní obrázek

Asijské trhy posilují; Trump připustil možnost menší prozatímní dohody s Čínou

Ilustrativní obrázek

Americké indexy uzavřely čtvrteční seanci v zelených číslech

Ilustrativní obrázek

Co dále očekávat u zlata?

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.