EUR / USD výhled před rozhodnutím ECB; Dow Jones uzavírá na historickém maximu

12:54 | JFD Brokers Ltd | Diskuze

Společná měna se poslední obchodní den misí, zatímco získala vs JPY a NZD a spadla vs GBP před dnešním politikým setkáním ECB. EUR / CHF, EUR / NOK a EUR / SEK byly prakticky beze změny.

Foto: JFD Brokers

U centrální banky se očekává, že udrží sazby a kvantitativní uvolňování beze změny se zaměřením pro účastníky trhu podle slov prezidenta Maria Draghiho, který bude řešit reakci centrální banky na rizika spojená s Brexitem. Je třeba poznamenat, že se před několika dny německý index ekonomického sentimentu ZEW ponořil pod nulu, což přináší chmurnou zprávu jak pro německo, tak i eurozónu, pesimistických -6.8 a resp. -14.7. Kromě toho Evropská spotřebitelská důvěra zůstává pod nulou na -7.9. ECB se ubírá od konvenčních měnověpolitických nástrojů a klíčů, hlavně v tomto případě, bude podle slov prezidenta Maria Draghiho. Investoři budou sledovat pan Draghi, který by měl signalizovat jejich další krok k posílení evropského růstu při začínajícím působení Brexitu na ekonomiku eurozóny.

 

EUR / USD denní výhled
Jednotná měna se jen málo změnila vůči US dolaru na 1.1030 po úbytku 0,4% v průběhu noci, kdy se dostala na téměř měsíční minimum na 1.0981. Během včerejška společná měna flirtovala s psychologickou úrovní 1.1000, ale uzavřít tam se nepodařilo. Obchodníci čekají na dnešní zasedání ECB a pravděpodobný výrazný posun.

Z technického hlediska se pár EUR / USD stále pohybuje v obchodním rozsahu mezi horním pásem na 1.1170 a spodním pásem na 1.0970 a v průběhu posledních 24 hodin opakovaně testoval úroveň podpory na 1,0970. Poté následuje obrat směrem nahoru a cena se v současné době pohybuje poblíž úrovně 1.1040. V případě, že dvojice bude pokračovat vzhůru k další úrovni rezistence na 1.1085 nebo i dále na horní pásmo rozsahu obchodování na 1.1170, které se překrývá s 50-SMA na denním grafu. Teď na 4-hodinovém grafu jsou technické indikátory stále v záporné teritorium, zatímco indikátor RSI stoupá vzhůru a blíží na svou střední úrovneň. MACD oscilátor měl býčí křížení s svou spouštěcí linií, ale je stále pod nulou.

EUR/USD

S & P 500 dosáhl historického maxima
US trhy uzavřely výše s Dow Jones Industrial Average zapsáním 9. zisku v nejdelší rally od roku 2013. Index S & P 500 uzavřel na nové rekordní úrovni. Blue-chip průměrně přidal 16,50 bodů, tedy + 0,19% a uzavřel na 18,595, zatímco S & P 500 zakončil den s 0,43% zisky na 2173. Americké akcie jsou poháněné lepšími než očekávanými výnosy z Microsoftu a různých bank včetně Goldman Sachs, Citigroup, JPMorgan Chase a Bank of America.

S & P 500 technický výhled
Index S & P 500 se zvýšil ve čtvrtém po sobě jdoucím týdnu a o více než 6,6% v posledním měsíci. Toto agresivní rally odstartovalo ze silné úrovně podpory 1990 a přešlo do nového historického maxima na 2175. Z technického hlediska vzestupný pohyb bude pokračovat, pokud cena převýší a odhalí cenovou hladinu 2212 což je 161,8%. Fibonacciho úroveň posledního klesající pohybu byla na denním grafu 23. června až 27. června. MACD oscilátor roste a pohybuje se na býčí území stejně jako indikátor RSI, který je v průběhu vstoupil do překoupené oblasti.

US 500

Zdroj:JFD Brokers
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.