EUR/USD – Technický výhled. ECB si při příštím zasedání udrží mírný tón

16:49 | JFD Brokers Ltd | Diskuze

Euro kleslo ve čtvrtém týdnu oproti americkému dolaru před několika důležitými událostmi, měnověpolitickému zasedání ECB a USA NFP reportem.

 

Je pravděpodobné, že si ECB při příštím politickém zasedání 2. června udrží mírný tón, předpovídá se pod inflačním cílem a podrží otevřené dveře pro další politiku uvolňování později v průběhu roku. V souvislosti s NFP, trh očekává nárůst počtu pracovních míst na 170tis z 160tis v předchozím měsíci, zatímco míra nezaměstnanosti USA se odhaduje se, že zůstane beze změny na úrovni 5%.

V návaznosti na agresivní prodej minulý týden, pár klesl pod vzestupný trend, který spolehlivě vedl dvojici nahoru už od prosince 2015. Nicméně, rally za poslední měsíc bylo zvláště agresivní, takže by to mohlo vést k první vážné korekci ve střednědobém horizontu. Při pohledu na ukazatele, RSI je následuje sestupnou dráhu, pod 50, zatímco MACD se pohybuje v záporných hodnotách, z nichž oba jsou rovněž medvědí. Okamžitý support je vidět na 1.1060 po odmítnutí kolem 1.1150, dříve navrhovaný cíl. Zlom pod 1.1060 odhaluje další support na 1.0960. Nicméně, aby se tam dostal, dvojice musí projít 200-SMA na denním grafu. Alternativně, vzhledem k tomu, jak agresivní rally bylo v posledních čtyřech týdnech, mohli jsme vidět krátké období konsolidace před pokračování korekce pod klíčovou úrovní rezistence na 1.1215 a vzestupného trendu. Mějte na paměti, že pouze jasný zlom (4-hodinový close) nad 1.1215 změní krátkodobý výhled na býčí – v návaznosti na přerušení trendové linie.

EUR/USD 30.5.2015

Zdroj:JFD Brokers
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.