EUR/USD: Cíl a strategie pro závěr roku od Nomury

10:21 | V Z | Diskuze

Nomura dnes poskytla doporučení svým klientům pro obchodování s EUR/USD a stanovila cíle i obchodní strategie pro tyto měny.

"Kurz EUR/USD v průběhu asi 10 měsíců (od května 2014 do března 2015) poklesl z 1,40 na 1,05. V následujících 8 měsících se kurz pohyboval v rozmezí 1,05-1,15. Co se týče výhledu do budoucnosti, domníváme se, že hladiny 1,05 bychom se mohli dotknout poměrně brzy (před koncem roku) a vánoční přestávka by mohla vést k další technické akceleraci směrem dolů," předpokládá Nomura.

Společnost Nomura se ovšem nedomnívá, že by mělo dojít k dalšímu dlouhodobému prudkému poklesu, podobnému např. tomu ze začátku roku 2015, ze dvou důvodů.

"Za prvé, investoři se spálili příliš medvědím přístupem k euru v nedávných čtvrtletích. Dobrým příkladem je výkonnost hedgeového fondu FX.

Za druhé, extrémní odlivy fixních příjmů z eurozóny (které vyvrcholily v druhém pololetí roku 2014) může být těžké zopakovat, především s ohledem na to, že úvěrové trhy v USA a aktiva na rozvíjejících se trzích obecně jsou obchodovány způsobem, který lze jen obtížně považovat za býčí a který nepodporuje široký příliv příjmů. Dokonce ani americký kapitálový trh nepřitahuje výrazný příliv kapitálu ze zahraničí, ačkoliv přímé zahraniční investice do USA jsou vysoké," vysvětluje Nomura.

"Tyto faktory poukazují na další riziko možného semletí eura a mohou potvrzovat i dlouhodobější trend. Tomu by měly být přizpůsobeny obchodní strategie," tvrdí Nomura.

"Od 20. září jsme zastávali krátkou pozici EURUSD se spreadem 1,13-1,10. Toto doporučení vyprší 18. prosince. Tato pozice má v současnosti nízkou deltu, avšak těží z pozitivního útlumu. Nadále si ji zachováme, abychom maximalizovali výnosy.

Rovněž bychom doporučovali čerstvou spotovou expozici (krátká pozice EURUSD) pro případu vzestupu směrem k úrovni 1,08-1,0850," radí Nomura.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.