EU dotazuje Facebook ohledně podrobností Libry. PayPal se z projektu stáhne

11:38 | E V | Diskuze

Podle agenturních zpráv orgány EU odeslaly Facebooku materiál s dalšími dotazy na upřesnění k jeho chystanému projektu vlastní virtuální měny Libra.

Ilustrativní obrázek
Foto: public

První kolo dotazování se týkalo především antimonopolních témat, nynější pak především pojmenován rizik spojených s novým projektem a způsob jejich pokrytí a to především s ohledem na celkovou finanční stabilitu projektu, možné praní špinavých peněz a bezpečnost osobních dat.

Některé evropské země jako například Francie se už nechaly slyšet, že nový projekt nepodpoří, protože představuje značná rizika pro suverenitu národních měn. Regulátoři pro oblast osobních dat už také vyslovili určité pochybnosti ohledně bezpečnosti kombinace osobních a finančních dat, jež budou v rámci projektu generována.

V pátek oznámila společnost PayPal, že se nového projektu nezúčastní s tím, že bude sama hledat možnosti, jak zajistit přístup k finančním službám pro problematické skupiny v rámci světové populace.

Libra na oznámení PayPalu kontrovala v tom smyslu, že zájem o účast v projektu má stále kolem 1500 světových společnost a entit.

Zdroj:Kurzy.cz
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.