Elon Musk pracuje na „tajném plánu“ pro Tesla Motors. Jak budou reagovat akcie automobilky?

09:20 | wa pe | Diskuze

Akcie automobilky Tesla Motors od počátku roku výrazně ztrácejí. Pomůže společnosti „tajný plán“ jejího výkonného ředitele Elona Muska k dalšímu růstu? 

Foto: Heisenberg Media

 

V sobotu na svém twitterovém účtu oznámil americký vizionář a podnikatel Elon Musk, že pracuje na „tajném plánu, část 2.,“ který, jak doufá, zveřejní už v tomto týdnu.

Ačkoli zatím sice nejsou známy bližší informace, mohlo by se jednat o zásadnější nastínění cesty, po které by se automobilka Tesla měla v příštích několika letech ubírat. První z těchto „tajných plánů“ byl zveřejněn už v roce 2006, kdy Musk předestřel svou vizi dalšího rozvoje Tesly včetně konkrétních vozů Tesla Roadster, Model S a Model 3, který by se měl objevit na silnicích teprve v roce 2018.

Dobré zprávy by měly pomoci uklidnit investory, kteří od počátku roku museli skousnout nejenom už tradiční nesplnění výrobních plánů, ale také 10% pokles hodnoty akcií a značnou negativní pozornost, kterou v posledních týdnech automobilce věnovala média. Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) v USA vyšetřuje případ havárie samořízeného vozu Model X, ke které došlo 1. července. Podle výpovědi řidiče, byl v době havárie vozidla zapnut samořídící systém, automobilka to však na základě údajů ze systému popřela.  

Investory také nepotěšilo plánované převzetí ztrátové SolarCity stejně tak ztrátovou Tesla Motors, přičemž v obou je Elon Musk největším akcionářem. 

 

Zdroj:MW, Redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.