Elon Musk potvrdil novou generaci úspěšných domácích baterií Powerwall. Jak zareagují akcie Tesla Motors?

09:38 | wa pe | Diskuze

Výkonný ředitel automobilky Tesla Motors Inc. (TSLA) Elon Musk potvrdil, že firma uvede vylepšenou verzi svých domácích baterií Powerwall na trh letos v létě.

Foto: Public Domain

 

Baterie Powerwall se prozatím vyrábí v omezených počtech ve dvou verzích s kapacitou 7kWh a 10 kWh s předpokládanou průměrnou životností 15 let. Produkty Tesla pro skladování energie se i přes jistou kritiku odborníků ohledně ekonomičnosti pro většinu uživatelů staly velkým úspěchem. Záhy po oznámení prodeje v dubnu minulého roku byla zařízení vyprodána až do poloviny roku 2016. Tesla obdržela objednávky na 38 000 baterií v celkové hodnotě 800 milionů USD, uvedla agentura Bloomberg.

Velmi silná poptávka po nových baterií se dá očekávat v rozvinutých zemích typu Austrálie, Německo a Jižní Afrika, kde panují vysoké ceny elektřiny pro koncové uživatele a zároveň jsou zde dobré světelné podmínky a potřebný kapitál pro domácí fotovoltaické elektrárny.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.