Elon Musk odhalil svůj „tajný plán 2.0.“ pro svou automobilku. Jak budou reagovat akcie Tesla Motors?

09:54 | wa pe | Diskuze

Výkonný ředitel Tesla Motors, Elon Musk po dlouhých dnech napínání konečně odhalil v čem spočívá jeho „tajný plán 2.0.“  Přesvědčí Vás jeho dlouhodobá vize koupit akcie progresivní automobilky?

Foto: Gisela Giardino

 

„Tajný plán,“ kterému se díky Muskově osobnímu twitterovému účtu už dostalo pozornosti celého světa, byl včera odhalen. Hlavní důraz Musk klade na rozvoj autonomních samořízených vozidel a rozvoj konceptu sdílení automobilů, zůstat by přitom nemuselo jen u současné podoby představované alternativními taxislužbami.  Povolení regulačních úřadů pro plně autonomní vozidla Musk očekává po 10 miliardách najetých kilometrů.

Sdílení automobilů, samořízené systémy a elektrický pohon budou podle Muska dohromady představovat revoluci v automobilismu, jejímž důsledkem bude levnější, ekologičtější a bezpečnější doprava, jak osobní, tak nákladní.

Kromě osobních vozidel by se Tesla Motors měla v budoucnu věnovat také výrobě užitkových a nákladních automobilů a kamionů. Musk uvedl, že tyto vozy jsou prozatím v rané fázi vývoje a budou představeny někdy v průběhu příštího roku. 

Ve své vizi nezapomněl ani na akvizici společnosti SolarCity, které se obává celá řada akcionářů automobilky. Podle Muska obě společnosti po technické stránce dostatečně dozrály k tomu, aby se vývoj a výroba komplexních solárních systémů a baterií spojila v jeden celek.

Zatímco dlouhodobá vize Tesla Motors stále nachází obrovské množství sympatií u investorů i analytiků, zůstává otázkou, jak dlouho budou ještě tolerovat přetrvávající neuspokojivé hospodářské výsledky automobilky

Akcie Tesla Motors po uzavření trhu příliš nereagovaly a pohybují se na úrovni 229.25USD +0.89 (0.39%).

 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.