Elektromobily začínají zasahovat i do sektoru kamionové dopravy

16:16 | Ne Ro | Diskuze

V této souvislosti analytici z Piper Jaffay snížili své investiční doporučení pro akcie nákladních autodopravců Cummins (CMI) a PACCAR (PCAR) z Overweight na Neutral s odůvodněním, že hrozba, představovaná rozšířením elektromobilů mezi nákladní vozy, by mohla snížit valuaci těchto akcií.

Foto: Emmett Tullos

Analytici z Piper Jaffray varují, že by již zanedlouho společnosti jako je Tesla Inc. (TSLA) mohly představovat dlouhodobou respektive permanentní hrozbu pro některé ze zavedených firem sektoru nákladní autodopravy. Mezi takto ohrožené autodopravce analytici řadí společnosti Cummins, Paccar či Allison Transmission (ALSN). Naopak společnost Wabco Holdings (WBC) je podle analytiků by měla být „hrozby elektromobilů“ z podstatné části uchráněna.

Mimoto je třeba si uvědomit, že v dlouhodobém horizontu mohou kamionovou dopravu ohrožovat i startupy zaměřené na samořízená vozidla (Embark, Uber a další).

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Čti více
Ilustrativní obrázek

V Praze růst, Erste zpět nad 900 Kč

Ilustrativní obrázek

Avast reportuje hospodářské výsledky, poprvé od svého vstupu na burzu

Ilustrativní obrázek

Trump štěká na Fed

Ilustrativní obrázek

Asijské akciové indexy během úterní seance posilovaly, výjimkou byl japonský Topix

Ilustrativní obrázek

Akciový výhled 21.8.: Klidné otevření v Evropě

Ilustrativní obrázek

Zámořské akcie během první obchodní seance nového týdne mírně posílily.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.