Ekonomické výsledky společnosti M&M Reality Holding za rok 2018

17:04 | M Z | Diskuze

M&M Reality Holding už dávno nejsou jen realitka

Ilustrativní obrázek
Foto: Public Domain

Praha, 28. 2. 2019 – M&M Reality Holding ročně zobchoduje nemovitosti za více než 30 mld. Kč. Každý měsíc je to průměrně 3000 prodaných nemovitostí. Obrat celého holdingu za rok 2018 činil 2,38 mld. Kč, což je oproti předchozímu roku nárůst skoro o 50 procent. A v růstu chce společnost pokračovat i v následujících letech. M&M Reality Holding tak potvrzuje, že je jedničkou na českém realitním trhu a dávno už není „jen“ realitkou.

M&M Reality Holding tvoří několik divizí

Největší částí holdingu je M&M Reality, která se již od roku 2004 věnuje zprostředkování realitních služeb. V roce 2018 vlastnila a provozovala 185 poboček po celé ČR (zatímco ještě v roce 2009 jich bylo 53). Každý měsíc divize prodá řádově na 3000 nemovitostí, průměrná doba prodeje nemovitosti je 42 dní. Za loňský rok měla realitní divize obrat ve výši 915 mil. Kč (v roce 2017 to bylo 853 mil. Kč), což je nárůst oproti předchozímu roku o 8,5 procenta.

Druhou největší částí holdingu jsou M&M Finance, které zajišťují hypoteční financování, životní i neživotní pojištění a investice do dluhopisů. M&M Hypocentrum sjednává hypotéky prostřednictvím zhruba 500 hypotečních specialistů, kteří každý měsíc uzavřou okolo 800 až 1000 hypoték (jen za rok 2018 zprostředkovali hypotéky v hodnotě 12,5 mld. Kč). M&M Pojišťovací klientům nabízí všechny druhy pojištění a za rok 2018 uzavřela s klienty na 14 tisíc pojišťovacích smluv. M&M Investice prodávají od počátku roku 2019 realitní dluhopisy, jejichž emitentem je M&M Reality invest a.s. Společnosti byl Českou národní bankou schválen prospekt dluhopisů v celkové jmenovité hodnotě 500 mil. Kč s fixním ročním zhodnocením ve výši 5 procent.

Další částí holdingu je M&M Energo, zabývá se dodávkou elektřiny a plynu do domácností. V roce 2018 – v rámci pilotního provozu – sjednala přes 4500 smluv. Pro letošní rok firma předpokládá sjednání více než 20 tisíc smluv, a to především klientům M&M.

„Všechny naše divize působí synergicky a navzájem se v poskytovaných službách doplňují. Takže u nás lze vše zařídit pod jednou střechou – od výběru a nákupu nemovitosti, přes zajištění hypotéky na její zakoupení, také pojištění, přihlášení potřebných energií, ale i zajímavou investici do realitních dluhopisů,“ říká majitel M&M Reality Holding Petr Morcinek.

Investiční a developerské divize M&M Holdingu

M&M Investiční zabezpečuje celkem pět produktů, které v roce 2018 vytvořili obrat ve výši 1,2 miliardy Kč. Prvním z těchto produktů je Výkup nemovitostí. Společnost v roce 2018 vykoupila 216 nemovitostí v celkovém objemu přesahujícím 335 mil. Kč. Druhým produktem jsou Výkupy bytů a rodinných domů spojené s jejich rekonstrukcí, kde počet vykoupených a zrekonstruovaných nemovitostí dosáhl 178 v objemu investice 330 mil. Kč. Třetím produktem M&M Investiční jsou Výkupy a rekonstrukce celých bytových domů. V loňském roce bylo takto vykoupeno šest domů za více než 193 mil. Kč. Čtvrtým z produktů jsou Výnosové domy, kterými jsou domy pro další pronájem, ty dále zůstávají ve vlastnictví M&M. V roce 2018 M&M Investiční vykoupila pět bytových domů v objemu investice takřka 235 mil. Kč, přičemž se také účastnila výběrového řízení s předpokládanou investicí takřka jedné miliardy Kč do bývalého Domu odborových svazů v Praze. Posledním produktem jsou Výnosové byty, které jsou vykoupeny do vlastnictví M&M a dále pronajímány s výnosem. V roce 2018 bylo takto vykoupeno 45 bytů a investovaná částka dosáhla výše 62 mil. Kč.

M&M Development má dva silné produkty. První z nich je Výstavba typizovaných rodinných domů. Tento produkt bude po více než dvouleté přípravě představen 7. června 2019. V následujících třech letech je společnost připravena stavět přes 100 rodinných domů měsíčně. Druhým produktem je Výstavba typizovaných bytových domů a právě tento produkt je také prostředkem k výstavbě družstevního bydlení. V roce 2018 společnost započala několik pilotních projektů výstavby družstevních bytových domů v Náchodě, Vrchlabí a Milovicích. Celkově se jedná o prvních zhruba 300 bytů v hodnotě 720 mil. Kč, nicméně v následujících měsících a letech má M&M Development připravenu výstavbu několika desítek tisíc družstevních bytových jednotek. Detaily i tohoto produktu budou představeny 7. června 2019 a společnost M&M věří, že po více než tříleté přípravě překvapí celý developerský trh. A majitel M&M Reality Holding Petr Morcinek dodává: „Jsme jediný subjekt v České republice, který umí dobře koupit, sám zrealizovat výstavbu a samozřejmě i prodat.“

M&M Reality pomáhá druhým

Díky vlastním úspěchům může M&M Reality Holding a její Nadační fond také pomáhat druhým. Za patnáct let historie přesahuje darovaná pomoc přes 30 mil. Kč do mnoha různých charitativních projektů. Finančně pomáhá i rodinám postižených a vážně nemocných dětí. V loňském roce byla společnost také partnerem např. osmidílného projektu TV Nova nazvaného Mise nový domov. 

Úspěšný rok 2018

Loňský rok byl nejúspěšnějším rokem v historii M&M Reality Holdingu vůbec. „Jako jediní na světě jsme začali používat technologickou vychytávku StrormmBook, která neuvěřitelně usnadňuje a zefektivňuje práci našich 2500 makléřů. Klientům přináší perfektní přehled o nemovitosti, komfortní servis bez složitého papírování a transparentnost… Máme tisíce klientů, kteří říkají, že takovou připravenost a úroveň práce makléře ještě neviděli. Dalším fenomenálním úspěchem byla firemní soutěž o týdenní plavbu na luxusní zaoceánské lodi, jejíž podmínky splnilo na 700 členů M&M Reality Holding, a my jsme se tak do dějin zapsali největší firemní dovolenou, jakou kdy česká firma dokázala uspořádat. Pro naše klienty jsme také uspořádali soutěž o dovolenou v pětihvězdičkovém resortu v Dubaji, kam jsme již poslali přes 168 výherců. A již podruhé jsme obhájili také ocenění českých spotřebitelů jako Nejdůvěryhodnější realitka na trhu, čehož si moc vážíme,“ vypočítává úspěchy za rok 2018 majitel M&M Reality Holding Petr Morcinek.

Výhled společnosti na rok 2019

Celá skupina M&M v čele s realitní divizí v posledních letech zaznamenává úspěch a růst svých divizí očekává i v roce 2019. „Celá společnost se zejména v loňském roce ještě více rozkročila do všech oblastí, které jsou spojeny s realitami, klientovi to umožňuje vyřídit vše pod jednou střechou a nám tyto navazující služby a vlastně i logické potřeby klienta přinášejí další obchodní příležitosti nad rámec běžného zprostředkování. Není to tedy pouze jeden pilíř, na kterém M&M stojí, ale několik pilířů a právě to tvoří ohromnou stabilitu a sílu celé firmy. Těmito pilíři mám na mysli třeba i rozšíření naší působnosti do celého spektra obchodních procesů. Například u developerských projektů již nejsme jen zprostředkovatelem prodeje, ale jsme to my, kdo známe poptávku, nově ji umíme také postavit a samozřejmě ji i sami prodat… A stejné je to s investicemi, i tam jsme díky ohromné síti makléřů u příležitosti k výkupu jako první, umíme ji vykoupit, zhodnotit rekonstrukcí a opět jako realitka prodat… V obou případech kontrolujeme celý obchod,“ říká majitel M&M Reality Holding Petr Morcinek a na závěr s úsměvem dodává: „Rok 2019, ale i další léta budou v realitním byznysu přát jen těm opravdu připraveným a silným hráčům na trhu s nemovitostmi. A M&M jako lídr trhu a realitní jednička jimi rozhodně jsou a v tomto roce ještě mnohým překvapí.“

 
­­­­­­­­­­­­M&M Reality Holding ­­­­­­­­­­­­­je lídrem na realitním trhu. Společnost má 185 stabilních poboček po celé České republice a na 2500 makléřů, kteří procházejí vlastním náročným a propracovaným školicím programem.

Skupina M&M se zabývá širokou oblastí služeb vázaných k nemovitostem. Synergicky vše začíná u zprostředkování prodeje a pronájmu a dále navazuje na další služby, kterými jsou financování bydlení, pojištění nemovitostí a životních rizik, investice do nemovitostí či zajištění dodávky elektřiny nebo plynu. Investiční aktivity společnosti se soustředí do výkupu bytů a bytových domů vhodných pro rekonstrukci a následný prodej, ale také jako výnosových nemovitostí pro další nájem a správu. Silná developerská divize se orientuje nejen na připravovanou výstavu typizovaných rodinných domů, ale zejména na již realizovanou výstavbu družstevních bytů po celé České republice.

Spotřebitelé označili společnost M&M Reality nejdůvěryhodnější realitní kanceláří v Česku. Stalo se tak v rámci ankety o nejdůvěryhodnější značky na trhu pořádané agenturou ATOZ Marketing Services, a to již podruhé v řadě.

 

Zdroj:Renata Lichtenegerová, M&M Reality Holding
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Blíží se daň z nemovitostí. Tento týden dorazí poslední složenky

Ilustrativní obrázek

Byt jako investice: Ano či ne?

Ilustrativní obrázek

Alternativa k hypotékám aneb bydlet se dá i jinak než ve vlastním

Ilustrativní obrázek

Raiffeisen stavební spořitelna: „Díky ženám bydlíme lépe..."

Ilustrativní obrázek

Města v blízkosti Prahy se rozrůstají a rapidně zdražují

Ilustrativní obrázek

Bacha na přístupové cesty do činžovních domůČti více
Ilustrativní obrázek

Asijsko-Pacifickým regionem se nadále prolínají tenze mezi USA a Čínou

Ilustrativní obrázek

Ranní zpráva z akciového trhu 22.5.2019

Ilustrativní obrázek

Wall Street končí v zeleném teritoriu

Ilustrativní obrázek

Home Depot sice zaznamenal v 1Q zisk nad odhady, zklamáním je však slabší růst porovnatelných tržeb

Ilustrativní obrázek

45 % firem chce zásadně investovat do vymáhání nezaplacených faktur za zboží a služby

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.