ECB na radaru obchodníků

15:07 | JFD Brokers Ltd | Diskuze

Dnes je velký den pro Euro! Evropská centrální banka zveřejní své rozhodnutí o úrokových sazbách v 11:45 GMT a poté bude v 12:00 GMT následovat tisková konference s prezidentem ECB Maria Draghim.

Foto: JFD Brokers

Neočekává se, že by centrální banka změnila již tak rekordně nízké a negativní úrokové sazby - úroková sazba 0,0%  a depozitní úroková sazba -0,4% - nicméně, expanze nebo rozšíření programu kvantitativního uvolňování je možné.

Očekává se, že 1,7 bilionů euro v programu nákupu aktiv bude během šest měsíců ukončen, ale inflace v eurozóně je stále velmi slabá a překvapení z Brexitu zatřáslo celou unií 19-národů. Oba výše uvedené důvody jsou pro centrální banku dostatečně přesvědčující, aby rozšířila svůj stimulační program.

USD

EUR / USD Před ECB v býčím trendu
Pár EUR / USD před klíčovou událostí posiluje, rozhodnutím ECB o sazbách později dnes večer. Dvojice si zachovává pozitivní tón, v závislosti na krátkodobých hodnotách, na 1-hodinovém grafu se cena pohybuje nad kritickou úrovní 1.1230 a nad vzestupnou 50-SMA. Ve stejném časovém horizontu zůstávají technické ukazatele nad svou poloviční úrovní, MACD nad nulou a RSI nad 50, zatímco Stochastic se ustálil vysoko nad svou přeprodanou oblastí.
Odtud, na denním grafu těsně nad rezistencí 1,1260 - 1.1270 otevírá dveře pro další test 1.1340 (maximum z 26. srpna). Alternativně může být obrat zpět pod úroveň 1.1220 cílící na bariéru 1.1200, která zahrnuje 100-SMA a dále dolů směrem k zóně 1,1120 - 1.1300.

EUR/USD

EUR / GBP - Býci jsou zpět ve hře
Pár EUR / GBP začal týden s mírně pozitivním tónem, po dvou po sobě jdoucích týdnech úpadku, a postupoval před začátkem politického setkání ECB nad 0.8400. Je pochopitelné, že ne mnoho lidí je ochotno držet odvážné pozice jednotné měny před dnešním zasedání ECB a tiskovou konferencí Maria Draghiho. Úroveň 0,8330, stejně jako 100-SMA, bude poskytovat významný podporu býkům v případě pullbacku, zatímco bariéra 0,8480, bude první překážkou na horní straně, než se dostane do oblasti 0.8700. Nicméně, cena se bude muset vypořádat rozhodujícím průlomem nad prostorem 0.8700 k potvrzení býčího trendu. Dokud a pokud se tak stane, budeme muset postupovat s mimořádnou opatrností, zvláště kolem klíčových úrovní podpory a jelikož oba, RSI a MACD, se obracejí níže pod své poloviční úrovně. Proto, směr dolů k 0,8240 bude dalším klíčem ke sledování krátkodobě i střednědobě.

EUR/GBP

Zdroj:JFD Brokers
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.