ECB: Frankturte máme problém!

18.07.2016 08:17 | fa ra | Diskuze

Americký dolar během minulého týdne vůči euru ztrácel, ale po dobrých pátečních údajích z amerického trhu práce celotýdenní ztráty umazal. Britská libra během týdně těžila z politické situace ve Velké Británii.

Foto: Web4Trader

Oproti očekávání, že k volbám předsedy konzervativní strany a jmenování nové vlády dojde až počátkem září, byla tato politická nejistota vyřešena už minulý týden. Z boje o předsednickou funkci toryů totiž odstoupila Andrea Leadsom, a tak ve středu byla jmenovaná premiérkou Theresa May, která hned začala se jmenováním vlády. Posílení libry je také důsledkem neuvolnění měnové politiky, jak o tom byly finanční trhy přesvědčené. V poměru 7:1 bylo totiž odsouhlaseno ponechání úrokových sazeb na stávající úrovni, stejně tak i v případě programů kvantitativního uvolnění. Podle zveřejněných informací k těmto pohybům dojde ovšem na srpnovém jednání 4. srpna, který je už i ze 100 % trhem zahrnut. Turbulence nepřišly ani z Číny, když tamní HDP vzrostl o 1,8 % q/q a 6,7 % y/y. Překonal tak o 0,2 pb respektive o 0,1 pb očekávání trhu.

Tento týden se pozornost trhů zaměří na jednání ECB ve čtvrtek. Ekonomové SG očekávají, že v důsledku Brexitu a problémů italského bankovního sektoru bude ECB nucena zintenzivnit svůj holubičí tón. Tenčící se prostor na dluhopisovém trhu by pak už tento týden mohl vést ke zvýšení podílu nakupovaných aktiv a/nebo k prodloužení programu kvantitativního uvolňování za horizont března 2017. Španělský parlament se po opakovaných volbách sejde v novém složení, ale ani to nenabízí rychlé ukončení politické nestability v této velké evropské ekonomice. Budou také publikována první data, která by mohla ukázat na škody, které způsobil Brexit. Indexy PMI by měly zvolnit stejně jako ZEW index v Německu nebo INSEE průzkum ve Francii.

Klidný týden na americké straně Atlantského oceánu naruší pouze zveřejnění dat o nemovitostním trhu. Ta by měla potvrdit rostoucí trend tohoto sektoru.

V této situaci očekáváme, že vývoj tohoto týdne by měl hrát ve prospěch americké měny.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.