ECB by měla prodloužit program odkupu aktiv

08:23 | fa ra | Diskuze

Holubičí zasedání ECB se mezi investory očekává. Výraznější pohyby by proto mělo přinést jen případné překvapení, hlavně pokud se evropští centrální bankéři pro žádnou změnu měnové politiky nerozhodnou.

Foto: Web4Trader

Koruna by měla zůstat u hranice kurzového závazku. Zveřejnění srpnového podílu nezaměstnaných na trh nebude mít vliv.


Uvolnění měnových podmínek je konsenzem trhu

Zasedání ECB je hlavní událostí tohoto týdne. Evropští centrální bankéři podle očekávání SG prodlouží program kvantitativního uvolňování a mírně upraví jeho pravidla, aby si uvolnili ruce při dalších odkupech dluhopisů (navýší zřejmě svůj maximální podíl na držbě vybraných papírů). Tento scénář očekává většina trhu. Pokud však ECB opět ponechá nastavení měnové politiky beze změn (jako se tomu stalo překvapivě v červenci), mohlo by dojít k výraznému růstu volatility, zvýšení výnosů evropských dluhopisů a posílení eura.


Euro proti dolaru včera beze změny

Kurz eura vůči dolaru se včera prakticky nezměnil. Pohyboval se tak kolem úrovně 1,125 USD/EUR, kam dolar oslabil po úterních nepříznivých statistikách ze služeb. Nezvrátilo to ani ranní zveřejnění německé červencové průmyslové produkce, která výrazně zaostala za očekáváním. Vliv zde ale mohly mít i celopodnikové dovolené jako u českého průmyslu, takže bude nutné vyčkat na srpnový údaj a hodnotit oba prázdninové měsíce společně.

Hlavním tématem Béžové knihy Fedu je obava amerických podnikatelů z blížících se prezidentských voleb a případný nepříznivý dopad hlasování na ekonomiku a především poptávku domácností. Američtí voliči zamíří k urnám 8. listopadu.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.