Důvěra v ekonomiku se nadále snižuje

08:24 | fa ra | Diskuze

Kurz koruny včera v odpoledních hodinách mírně posílil a pohybuje se na hladině 27,03 CZK/EUR, tedy jeden haléř nad úrovní, kterou přímými intervencemi brání ČNB. Naopak polský zlotý i maďarský forint v průběhu dne ztrácely. Hodnota zlotého se snížila o jedno procento.

Foto: Web4Trader

Polskou měnu srážejí spekulace o možném snížení ratingu od agentury Moody’s, výprodej polských státních dluhopisů i obavy z případných negativních vlivů na Polsko v případě Brexitu. V případě maďarského forintu, který včera ztratil skoro půl procenta, mohlo mít vliv i zhoršení ekonomického sentimentu a nervozita před zítřejším zasedáním centrální banky.

V Česku byl včera zveřejněn konjunkturální průzkum, který ukázal na mírné zhoršení nálady ve všech sektorech ekonomiky kromě stavebnictví. Jako hlavní bariéru růstu průmyslu vidí respondenti nedostatečnou poptávku. Spotřebitelé se oproti minulému měsíci více bojí o vlastní finanční situaci, zatímco se snížily obavy o celkovou ekonomickou situaci.
Dnes bude zasedat maďarská centrální banka. Analytici oslovení agenturou Bloomberg v drtivé většině očekávají snížení klíčové úrokové sazby o 15 bb.

Česká swapová křivka včera zvýšila svůj sklon, když na krátkém konci vzrostla přibližně o 1 bb a na dlouhém o 3 bb.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.