Důvěra finančních trhů v německou ekonomiku se pomalu zotavuje

08:22 | fa ra | Diskuze

Po nezajímavém pondělí bude v úterý zveřejněno více ekonomických dat. Německý ZEW index by se měl mírně zvýšit a umazat další část svého poklesu po referendu o brexitu.

Foto: Web4Trader

Český běžný účet v červenci vykáže deficit především kvůli horší bilanci se zbožím. Vliv na korunový trh ale neočekáváme.

Hlavní zprávou úterního obchodování bude německý ZEW index důvěry finančních trhů v největší evropskou ekonomiku. SG očekává v září jeho mírný růst z 0,5 na 2,0 bodu, což odráží pomalé zotavení po referendu o brexitu. Rizikem pro hodnocení kondice německého hospodářství je vývoj průmyslu a objednávek v posledních měsících, který spíše zaostal za očekáváním trhů.

 

Euro proti dolaru umazalo další část svých nedávných zisků

Kalendář makroekonomických údajů na hlavních trzích byl včera prakticky prázdný. Euro proti dolaru dále korigovalo své zisky ze začátku minulého týdne, když oslabilo o zhruba třetinu procenta k 1,122 USD/EUR.

 

Český běžný účet zřejmě v červenci vykáže deficit

Český červencový běžný účet má zřejmě nakročeno k výraznému deficitu (možný je i hlubší, než námi očekávaných 8,6 mld. CZK) v souladu s tím, jaké zklamání přinesla minulý týden obchodní bilance. Vliv na trh ale nepředpokládáme. Koruna pravděpodobně setrvá na kurzovém závazku.

 

Situace na korunových forwardech se včera uklidnila

Kurz české měny na začátku týdne zůstal prakticky beze změn na hranici kurzového závazku. Stabilizovala se i situace na forwardech, které setrvaly na stejných úrovních jako v pátek. Zřejmě tak opadl akutní přiliv spekulativního kapitálu a zároveň nutnost centrální banky výrazně intervenovat.

I aktivita na ostatních trzích byla nízká. Forint v pondělí prakticky stagnoval, polský zlotý o zhruba třetinu procenta oslabil. Z makroekonomických dat byla zveřejněna pouze revize polských inflačních dat, které nakonec setrvaly beze změn.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.