Dudley a Lacker jsou připraveni zvýšit dolarové sazby

20.05.2016 08:28 | fa ra | Diskuze

Kurz eura vůči dolaru se během včerejšího dne udržel na úrovních, na které se dostal ve středu pozdě večer našeho času. Poklidný vývoj na trhu tak odrážel málo zveřejněných dat jak ve Spojených státech, tak i na evropském kontinentu.

Foto: 401(K) 2012

Zároveň američtí centrální bankéři během svých včerejších vystoupení neřekli nic, s čím by trhy nepočítaly. Předseda dallaského Fedu Fisher odmítl komentovat současnou měnovou politiku a věnoval se výkladu teoretického rámce fungování měnové politiky. Prezident richmondského Fedu Lacker a viceprezident Fedu Dudley už byli sdílnější. Oba potvrdili, že pokud data z ekonomiky opravdu ukáží, že ekonomika roste, tak nemají problém se zvyšováním sazeb. Dudley si to dokáže představit už na červnovém či červencovém jednání. Lacker pak uvedl, že pro zvyšování sazeb hlasoval už na minulém jednání v březnu.

Kurz dolaru vůči euru bude dnes opět držet úroveň ze čtvrtka, když se neočekávají žádná prohlášení centrálních bankéřů. Ze zveřejněných dat bude stát za zmínku pouze statistika prodejů stávajících domů ve Spojených státech. Při absenci dat z Evropy by se do popředí mohla dostat opětovná diskuze ohledně Řecka. Zainteresované instituce a řecká vláda tvrdí, že jsou velmi blízko uzavření dohody ohledně naplnění původních plánů. Na druhou stranu ovšem otázka udržitelnosti řeckého dluhu už zablokovala jednání euroskupiny v úterý. Ekonomové SG to tak berou jako doklad přetrvávajících rozporů euroskupiny a MMF ohledně velikosti, časování a formy odpouštění řeckých dluhů.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.