Důchody v roce 2018 výrazně vzrostly. 2019 může být ještě drastičtější - diskuze

09:22 | Mar Ve | 2 komentáře / 2 nové

Důchody v roce 2018 vzrostly nejvýrazněji od roku 2008. Vláda v demisi Andreje Babiše však chystá ještě výraznější růst pro rok 2019. Jak razantní zvýšení mohou důchodci očekávat a co to bude znamenat pro státní kasu?

Diskuze
V poslední době stále kolem sebe slyším, jak razantně rostou a od r.2019 ještě razantněji porostou starobní důchody. Kde prý na to vezmeme a jak zadlužíme stát do budoucna a podobné strašáky.
Lidem v produktivním věku a také hlavně všem vládním činitelů rostou platy v tisících u těch druhých jmenovaných až v desetitisících. Nám důchdcům závidějí stokoruny. Zkuste někdo racionálně přemýšlet a uvědomit si, v jakých částkách se důchody pohybují. Osobně po mnoha valorizacích se můj důchod vyšplhal v současné době na 8.800 Kč. Při enormním růstu cen potravin a služeb je to terno. I kdybych dostala náhodou v příštím roce o tisíc korun více, což nehrozí - byl byste někdo z vás spokojený? Podotýkám, že jsem celý život pracovala, mám středoškolské vzdělání a nikdy jsem se neflákala. K nízkému důchodu přispělo to, že jsem posledních 10 let na vesnici provozovala obchod s potravinami a kdo to zná ví, že to k vysokým výdělkům nepřispěje. Byla jsem spokojená mezi lidmi, byl to určitě přínos i pro ně. Bohužel důchod se počítal z výdělků za posledních 15 let před důchodem a v tom je zakopaný pes. Na lidi s nízkým důchodem se pohlíží, jako by řádně nepracovali a nic jiného, proč to tak je, nikoho nezajímá. Kdo dnes dosáhne na průměrný důchod? Toho se já do své smrti nedočkám.
+0 / -0
Dobrý den, zajímalo by mne, jak je to s odchodem do předčasného důchodu v roce 2018. Je mi 60 let a rád bych už vzhledem ke zdravotním potížím odešel do důchodu. Na https://www.1job.cz/prispevek/predcasny-duchod-a-zamestnani jsem se dočetl, že je možné jít už o 5 let dříve (měl bych nastoupit v 65 letech). Zajímalo by mne, jak velký důchod budu v tomto případě čerpat, když mi vycházelo, že řádný důchod bych měl ve výši 15 tis. Kč.
+0 / -0
Přidat nový příspěvek

Do diskuze mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé. Přihlaste se zde.Související články
Ilustrativní obrázek

Češi mají naspořeno na důchod maximálně půl milionu

Ilustrativní obrázek

Téměř třetina seniorů, kteří dluží z platebních karet, neví, že nějakou kartu vůbec má

Ilustrativní obrázek

Průzkum: Své rodiče vídáme často, s chodem domácnosti jim ale většinou nepomáháme

Ilustrativní obrázek

ČSÚ bude zjišťovat životní podmínky domácností

Ilustrativní obrázek

Schodek důchodového systému by měl do roku 2060 dosáhnout 4 % HDPČti více
Ilustrativní obrázek

Výroba čínského průmyslu rostla v květnu nejpomaleji za 17 let

Ilustrativní obrázek

Člen představenstva Kofoly Marián Šefkovič zakoupil 1810 akcií společnosti

Ilustrativní obrázek

Ropa vs. recese: Graf, který vydá za tisíce slov

Ilustrativní obrázek

Dluhopisy - Alternativa k bankovním úvěrům. Investovat do dluhopisů může každý

Ilustrativní obrázek

Bayer oznámil záměr investovat zhruba 5 miliard eur do alternativních způsobů boje s plevelem

Ilustrativní obrázek

Volkswagen oznámil rámcové podmínky IPO divize nákladních vozů

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.