Dozvuky setkání a schválená megaakvizice

09:05 | fa ra | Diskuze

Historické setkání amerického prezidenta Donalda Trumpa se severokorejským diktátorem Kim Čong-unem s trhy příliš nezahýbalo. Zámořské akciové indexy tak s výjimkou technologického Nasdaqu spíše přešlapovaly na místě.

Ilustrativní obrázek
Foto: iphonedigital

Přes optimistická prohlášení Trumpa o úspěchu setkání totiž zůstává spousta práce před námi. Severokorejská strana už stihla nabídnout trošku jiný pohled, když tvrdí, že USA přišlíbilo výměnou za setkání zrušení ekonomických sankcí. Takové prohlášení je ale v rozporu se slovy šéfa Bílého domu, který hodlá obchodní restrikce nechat v platnosti do doby, než se režim vzdá svého jaderného arzenálu. Obecně pak v rámci podepsané úmluvy oběma stranami rezonuje realita náročného vyjednávání – závěry jsou prozatím poměrně vágní.

Z korporátního světa zaujal souhlas soudu na spojení AT&T a Time Warner. Námitka přílišné koncentrace tržní síly tak byla zamítnuta. Telekomunikační společnost tak už může připravovat 85 mld. USD, které za společnost Time Warner nabízí. Akvizice je snahou posílit obsahovou nabídku, když do portfolia přibudou například kabelové televize CNN a HBO, či filmová studai Warner Bros. Time Warner je taktéž hlavním akcionářem společnosti CME, která vlastní v Čechách kupříkladu televizi Nova. Připomeňme, že dnes večer americká centrální bankou takřka s jistotou zvýší své úrokové sazby. Trhy jsou na takový scénář nastaveny.

Daleko větší pozornost proto přitáhne představa monetární instituce ohledně trajektorie utahování měnových podmínek v budoucích měsících.

 

Zdroj:Jan Šumbera, Česká spořitelna a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.