Dow Jones může podle Marca Fabera klidně dosáhnout hodnoty i 100 tisíc

13:11 | Ne Ro | Diskuze

Ano, slyšíte dobře, podle Marca Fabera, jednoho z největších pesimistů stran akciového trhu, by se klidně mohlo stát, že by index Dow Jones Industrial Average mohl vyletět do šestimístných cifer.

Foto: Dow Jones Events

 

Marc Faber v nedávném interview pro Epoch Times prohlásil, že žijeme-li v takovémto prostředí extrémního tištění peněz, může Dow Jones Industrial Average klidně jít na hodnotu i sto tisíc.

To představuje pětinásobek současné hodnoty zmiňovaného indexu. Mnohem realističtějším se zdá být Faberův výrok z minulého měsíce, a sice, že index S&P 500 by mohl ještě tak o 5 % posílit, než bude sražen na polovinu.  Faber přirovnává současnou situaci k Titaniku. Ostatně, co jiného očekávat od muže přezdívaného jako Dr. Doom.

Faber si nebere servítky ani v případě centrálních bank. Říká, že banky by mohly zpeněžit v podstatě cokoli a pak bychom tu měli státem vlastněné majetky. Faber je přesvědčen, že skrze systém centrálních bank je zaváděn socialismus a komunismus, což znamená státem vlastněnou výrobu i spotřebu. Nemyslí si však, že by představitelé centrálních bank byli dostatečně inteligentní a chytří natolik, aby pochopili důsledky svých stávajících monetárních politik či hrozící naprostou zkázu a spoušť.

Faber odhaduje, že stávající systém zkolabuje ještě dříve, než se USA stanou druhou Venezuelou. A pokud se Západ taktéž rozhodne peníze tisknout, konec hry bude rychlý. Faber soudí, že systém během následujících pěti let imploduje. Tuto větu jsme z úst Dr. Dooma čekali. Tedy, až na tu část o tom, jak Dow bude 100000…

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.