Dosáhnou akcie Apple v brzké době opět svého rekordního maxima 134,54 USD?

14:43 | Ne Ro | Diskuze

Akcie Apple Inc. (APPL) dosáhly 18. května 2015 vnitrodenního maxima 134,54 USD. To bylo jednak následkem rekordních prodejů iPhone, jednak nadějí, že Apple bude ovládat tuto oblast i během příštích desetiletí. Co nyní, po představení posledních novinek?

Foto: iphonedigital

Počátkem května letošního roku nicméně akcie Apple klesly na 89 USD (následně na to začal akcie Apple nakupovat Warren Buffett). Mnoho věcí naznačuje, že společnosti Apple se podobný kousek jen tak znovu nepovede.

Reakce na vypuštění nového iPhone 7 byly vlažné, alespoň tedy soudě podle vývoje ceny akcií Apple. To se ovšem očekávalo. Nový telefon sice obsahuje určitá vylepšení, nicméně žádné z nich není tak zásadní, že by bylo schopno výrazně překonat vlastnosti telefonu Galaxy S7 společnosti Samsung. Proto se ani nepředpokládají dlouhé fronty před kamennými (či internetovými) obchody v den, kdy se v nich iPhone7 objeví.

Důležitou se jeví i skutečnost, že Apple už nemá čínský trh pevně v rukou. Na čínském trhu se etablovaly jiné kolosy, a to nejen Samsung. V Číně sídlí Oppo, Huawei či Xiaomi, které využívají svůj domácí trh ke svému užitku. Vlastnosti iPhone 7 pravděpodobně nezpůsobí Applu takový růst, jaký nyní požívají zmiňované tři společnosti. Výkonný ředitel Apple, Tim Cook, přitom nejednou zdůrazňoval, že pro úspěch Apple ji čínský trh absolutně kritický. Pokud se ale Apple dobře etabluje na indickém trhu, mohlo by to alespoň z části jeho asijskému utrpení ulehčit. Za uplynulé čtvrtletí přitom Apple zaznamenal pokles tržeb na čínském trhu, oproti loňskému roku.

Chce-li Apple docílit zvýšení ceny svých akcií, potom musejí být tržby z prodejů iPhone7 během prvních dnů či týdnů pompézní. V opačném případě lze v následujících dvou čtvrtletních hlášeních očekávat spíše pokles akcií Apple.

Zdroj:24/7 WS, redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.