Doporučení RBC pro akcie restaurací pro rok 2017

23.12.2016 13:02 | V Z | Diskuze

Investiční a bankovní společnost RBC Capital Markets ve své nejnovější analýze sektoru restaurací a poskytovatelů rychlého občerstvení doporučuje jako top picks akcie s ratingem Outperform pro rok 2017.

Foto: w4t

Jde o akcie McDonald's Corporation, Panera Bread Co a Starbucks Corporation. Pojďme se tedy podívat na důvody a klíčové body, které analytici ve svých předpovědích vidí.

 

Inovace, trendy v sektoru, zdanění a hodnocení

Analytik RBC Zachary Schwartzman vysvětluje kladné hodnocení výše uvedených společností konkrétními inovacemi nabízených produktů, expanzí v oblasti digitálního prodeje a vyšší tvorbou hodnoty, které by měly vést k růstu prodejů v první polovině roku 2017, možným pozitivním vlivem celkového zlepšení v maloobchodu a pohostinství, solidním tržním hodnocením a možným pozitivním vlivem změn korporátního zdanění.

Ještě větší růstový potenciál podle RBC Capital Markets mohou nabídnout akcie Chipotle Mexican Grill či Texas Roadhouse, ovšem pouze za předpokladu uskutečnění daňových reforem.

Růstový scénář RBC počítá s výrazným růstem výnosů i cílové ceny ze dvou důvodů – očekávaného růstu poptávky v celém sektoru o 2 procentní body v roce 2018 díky snížení daně z příjmu a dalšího růstu zisku na akcie díky nižšímu zdanění firem. RBC odhaduje, že celková spotřeba vzroste o 2,5 procentního bodu. Americký ekonom Tom Porcelli předpokládá, že plánované daňové změny budu mít pozitivní vliv na disponibilní příjem obyvatelstva.

RBC ve své kalkulaci odhadovaného dopadu daňových změn vychází z předpokládaného snížení federální daně na 20 % z 35 %, které bude více než kompenzovat zrušení některých odpočtu, jako jsou např. odpočty úroků z úvěrů či daňové kredity FICA, snižující zdanění zaplaceného spropitného. Společnost odhaduje, že daňové změny a vyšší poptávka zvýší zisk na akcii do roku 2018 v průměru o 20 bazických bodů a cena akcií oproti současným úrovním v průměru vzroste o 30 %.

 

Pět předpovědí

RBC rovněž vydala pět předpovědí týkajících se akcií provozovatelů restaurací a rychlého občerstvení:

    1. Akcie v sektoru si zachovají výrazný růstový potenciál i v případě, že Trump neprosadí daňové změny. Největší růst nabídnou akcie Chipotle, Panera či Texas Roadhouse.
    2. Deflace cen potravin v druhé polovině roku 2017 výrazně zpomalí. Tento vývoj zajistí růst srovnatelných prodejů většiny řetězců a těžit z něj budou především McDonald’s,  Wendys, Yum! Brands či Restaurant Brands International.
    3. Vývoji v sektoru by měla pomoci fiskální situace. Ochotu lidí více se stravovat v restauračních zařízeních však budou i nadále ovlivňovat dlouhodobé trendy.
    4. McDonald's a další řetězce rychlého občerstvení zareagují na tlak ze strany prodejen typu convenience store a podniků kombinujících prvky restaurací a rychlého občerstvení nabídkou vyšší hodnoty, renovace a podporou digitálních služeb. Z vývoje by mohli těžit především McDonald's, Yum! Brands, Restaurant Brands a Wendy's, zatímco Dunkin Brands Group Inc může potenciálně ztrácet.
    5. Tlak na zvyšování mezd v roce 2017 přetrvá, i když dlouhodobý výhled se zlepšuje. Vítězi v tomto ohledu budou Chipotle a Texas Roadhouse.

RBC rovněž zvýšila cílové cena a valuation multiples pro společnosti, kterých se podle jejího názoru nejvíce dotkne reforma korporátního zdanění a fiskální politiky.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.