Doporučení Goldman Sachs: prodejte EUR/USD a nakupte USD/JPY – takticky a strategicky

11:42 | V Z | Diskuze

Společnost Goldman Sachs vydala svá doporučení pro obchodování v roce 2016. Nejdůležitější radou pro forexové transakce je zůstává zachování dlouhé pozice pro americký dolar vůči euro i japonskému jenu.

 Ilustrační foto, Gerd Altmann

 

Mělo by jít o strategickou pozici pro celý rok 2016, avšak GS se domnívá, že jde i dobré taktické doporučení před prosincovými zasedáními ECB a Fedu, uvedl server efxnews. GS nabízí pro tuto transakci a pro cílové kurzy EUR/USD a USD/JPY následující zdůvodnění:

1. Strategický scénář:

"Naší cílovou cenou je 10 % nárůst, zatímco spodní limit dosahuje -5 %.  Tato transakce zřetelně naznačuje rozdílnost přístupů velkých centrálních bank, která podle nás bude přetrvávat i v roce 2016. Základem našeho býčího přístupu vůči americkému dolaru je názor, že rozdílnosti v přístupu k monetární politice mezi velkými centrálními bankami ve skupině G10 budou přetrvávat i v roce 2016.

S rostoucí zaměstnaností v USA se Federální výbor pro otevřený trh chystá opustit politiku nulových úrokových sazeb. Na druhou stranu, centrální bankéři v Eurozóně a v Japonsku pravděpodobně zachovají monetární stimulaci," uvádí GS.

2. Taktický scénář:

"Z taktických důvodů se nám tato transakce zdá vhodná i v krátkodobém výhledu do prosince, kdy ECB velmi pravděpodobně uvolní svou politiku a Fed utáhne. Domníváme se, že ekonomy očekávané kvantitativní uvolňování ze strany ECB – kombinace snížení úrokové míry pro vklady o 10 procentních bodů a prodloužení programu ECB pro odkup aktiv o 12 měsíců vůči současnému cíli pro září 2016 – bude mít negativní vliv na kurz eura, především s přihlédnutím k prvnímu zvýšení úrokových sazeb amerického Fedu od roku 2006. Rovněž se domníváme, že japonská centrální banka může zvýšit míru kvantitativního uvolňování na kterékoli z nadcházejících schůzí, i když nejpravděpodobněji k tomu dojde v lednu, kdy BoJ vydá další výhledovou zprávu," radí GS. 

 

Předpověď pro EUR/USD a USD/JPY: 

"Náš výhled pro kurz eura vůči dolaru za 12 měsíců nadále zůstává ve výši 0,95, ale domníváme se, že tohoto kurzu pravděpodobně bude dosaženo dříve, protože v prosinci nejspíše dojde k agresivnímu uvolňování ze strany ECB. Co se týče kurzu USD/JPY, naše dvanáctiměsíční předpověď zůstává na 130 s tím, že této úrovně pravděpodobně opět bude dosaženo dříve," odhaduje GS. 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.