Dopoledne bude patřit evropským PMI, večer konferenci Fedu

23.09.2016 08:23 | fa ra | Diskuze

Dnešní evropské PMI potvrdí relativně dobrou kondici evropského hospodářství.

Foto: Web4Trader

Měly by tak podpořit kurz eura. Americká obchodní seance bude ovlivněna vystoupením důležitých členů Fedu, kteří se sejdou na konferenci ve Filadelfském Fedu.

Kompozitní PMI v eurozóně ukáže na růst HDP o 0,4 % ve Q3

První odhad indikátorů PMI v Evropě by měl vykázat mírné zlepšení srpnových čísel proti červenci, které by mělo být taženo německými službami. Ty by totiž měly po výkyvu z důvodu dovolených v srpnu povyskočit. Odhad indexu v průmyslu ukazuje na stagnaci, pouze v případě Francie je o něco vyšší. Odhad kompozitního indikátoru eurozóny na úrovni 53,1 bod je konzistentní s růstem HDP o 0,4 % ve třetím čtvrtletí letošního roku.

Kurz eura vůči americkému dolaru se včera pohyboval bez výraznějších výkyvů. V průběhu dne euro posilovalo a před otevřením amerického trhu (16:00 našeho času) získávalo až 0,5 %. Americké obchodování pak tento vývoj zkorigovalo a euro nakonec uzavřelo den silnější o 0,1 %. Korekce přišla i přes smíšené výsledky americké ekonomiky. Týdenní indikátory trhu práce sice spolu s cenami nemovitostí a průmyslovou aktivitou v Kansasu potvrdily dobrý stav ekonomiky, ovšem prodeje rezidenčních nemovitostí poklesly o 0,9 % m/m, když trh čekal růst. Také Leading index a ekonomická aktivita v okolí Chicaga nedosáhla na očekávání trhů.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.