Doplňkové penzijní spoření

Doplňkové penzijní spoření je od 1.1.2013 nástupcem penzijního připojištění podle a je určeno všem zájemcům bez ohledu na věk a je opět podporováno státem. Odlišností je, že zde chybí výsluhové penze. Není zde také žádná garance zisku, resp. garance nezáporného zhodnocení, ale klient si může vybrat mezi tzv. Nárok na výplatu jednorázového vyrovnání vzniká dosažením 60let věku při splnění 60měsíců spoření a k výplatě odbytného při předčasném ukončení smlouvy je třeba alespoň 24 měsíců spoření. Účastnickými fondy doplňkového penzijního spoření některou z investičních strategií s různou mírou investičního rizika. 

Nárok na státní příspěvek má pak účastník, který má trvalý pobyt na území České republiky, nebo má bydliště na území členského státu EU nebo jiného smluvního státu dle Dohody o Evropském hospodářském prostoru, a je účasten důchodového pojištění podle českých právních předpisů, poživatelem důchodu z tohoto důchodového pojištění, nebo účasten veřejného zdravotního pojištění v ČR. Státní příspěvek  činí až 2 760 Kč ročně.

Daňový odpočet je možný až 24 000 Kč/rok, úspora na dani z příjmu až 3 600 Kč/rok (projeví se v daňovém přiznání podávaném v roce 2018).

Možnost příspěvku zaměstnavatele do výše 50 000 Kč/zaměstnanec/rok (v součtu s životním pojištěním) nepodléhá odvodům zdravotního a sociálního pojištění, úspora pro zaměstnance oproti přímému zvýšení mzdy činí 11 % z příspěvku zaměstnavatele.

Existuje také možnost částečného výběru naspořených peněz v 18 letech (1/3 naspořených prostředků, pokud spoříte min. 10 let).

Každá penziní společnost v současné době nabízí několik základních verzí Doplňkového penzijního spoření. Proklikem společnosti v tabulce se zobrazí přehled jednotlivých fodů a jejich historická výkonnost.

 

Účasnické fondy

ČSOB PS* Allianz PS* KB PS* Conseq PS* AXA PS* NN PS* ČS PS* ČP PS*
* Seznam PS s novými podmínkami. Do těchto fondů lze investovat 

Chcete sebe nebo své děti zajistit na důchod a hledáte tu pravou společnost ? Vyzkoušejte profesionály, kteří vám vysvětlí jaké jsou vaše možnosti a vyberou pro vás nejvýhodnější nabídku. Máte-li zájem a sestavení nabídky zdarma, zkuste zadat základní parametry a my Vám pomůžeme získat to nejlepší co je na trhu k dispozici.

   • Ušetříte čas    • Ušetříte na poplatcích

Vyplňte prosím formulář

let

Odeslat článek e-mailem


Související články
Ilustrativní obrázek

Ozvěny trhu: Německému průmyslu se nedaří odrazit se ode dna

Ilustrativní obrázek

Dividenda Erste Group Bank v roce 2019 a v dalších letech

Ilustrativní obrázek

Ministři financí EU se neshodli, odkud naplnit rozpočet eurozóny

Ilustrativní obrázek

Otevřené bankovnictví umožňuje nový přístup k sítím bank. Zásadní zde bude bezpečnost partnerských ekosystémůČti více
Ilustrativní obrázek

Výroba čínského průmyslu rostla v květnu nejpomaleji za 17 let

Ilustrativní obrázek

Člen představenstva Kofoly Marián Šefkovič zakoupil 1810 akcií společnosti

Ilustrativní obrázek

Ropa vs. recese: Graf, který vydá za tisíce slov

Ilustrativní obrázek

Dluhopisy - Alternativa k bankovním úvěrům. Investovat do dluhopisů může každý

Ilustrativní obrázek

Bayer oznámil záměr investovat zhruba 5 miliard eur do alternativních způsobů boje s plevelem

Ilustrativní obrázek

Volkswagen oznámil rámcové podmínky IPO divize nákladních vozů

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.