Doplňkové penzijní spoření

Doplňkové penzijní spoření je od 1.1.2013 nástupcem penzijního připojištění podle a je určeno všem zájemcům bez ohledu na věk a je opět podporováno státem. Odlišností je, že zde chybí výsluhové penze. Není zde také žádná garance zisku, resp. garance nezáporného zhodnocení, ale klient si může vybrat mezi tzv. Nárok na výplatu jednorázového vyrovnání vzniká dosažením 60let věku při splnění 60měsíců spoření a k výplatě odbytného při předčasném ukončení smlouvy je třeba alespoň 24 měsíců spoření. Účastnickými fondy doplňkového penzijního spoření některou z investičních strategií s různou mírou investičního rizika. 

Nárok na státní příspěvek má pak účastník, který má trvalý pobyt na území České republiky, nebo má bydliště na území členského státu EU nebo jiného smluvního státu dle Dohody o Evropském hospodářském prostoru, a je účasten důchodového pojištění podle českých právních předpisů, poživatelem důchodu z tohoto důchodového pojištění, nebo účasten veřejného zdravotního pojištění v ČR. Státní příspěvek  činí až 2 760 Kč ročně.

Daňový odpočet je možný až 24 000 Kč/rok, úspora na dani z příjmu až 3 600 Kč/rok (projeví se v daňovém přiznání podávaném v roce 2018).

Možnost příspěvku zaměstnavatele do výše 50 000 Kč/zaměstnanec/rok (v součtu s životním pojištěním) nepodléhá odvodům zdravotního a sociálního pojištění, úspora pro zaměstnance oproti přímému zvýšení mzdy činí 11 % z příspěvku zaměstnavatele.

Existuje také možnost částečného výběru naspořených peněz v 18 letech (1/3 naspořených prostředků, pokud spoříte min. 10 let).

Každá penziní společnost v současné době nabízí několik základních verzí Doplňkového penzijního spoření. Proklikem společnosti v tabulce se zobrazí přehled jednotlivých fodů a jejich historická výkonnost.

 

Účasnické fondy

ČSOB PS* Allianz PS* KB PS* Conseq PS* AXA PS* NN PS* ČS PS* ČP PS*
* Seznam PS s novými podmínkami. Do těchto fondů lze investovat 

Chcete sebe nebo své děti zajistit na důchod a hledáte tu pravou společnost ? Vyzkoušejte profesionály, kteří vám vysvětlí jaké jsou vaše možnosti a vyberou pro vás nejvýhodnější nabídku. Máte-li zájem a sestavení nabídky zdarma, zkuste zadat základní parametry a my Vám pomůžeme získat to nejlepší co je na trhu k dispozici.

   • Ušetříte čas    • Ušetříte na poplatcích

Vyplňte prosím formulář

let

Odeslat článek e-mailem


Související články
Ilustrativní obrázek

J&T Banka Ranní přehled 22.3.2019

Ilustrativní obrázek

Akciový výhled 22.3.2019

Ilustrativní obrázek

Ojetý automobil na úvěr? Lidé si už běžně půjčují dvě stě tisíc

Ilustrativní obrázek

Hyundai představuje platformu třetí generace

Ilustrativní obrázek

Zámoří nakonec smíšeněČti více
Ilustrativní obrázek

Tiffany & Co. reportuje výsledky za 4QFY18

Ilustrativní obrázek

Erste Group: Rumunská vláda představila jemnější verzi bankovní daně (+komentář analytika)

Ilustrativní obrázek

Německý desetiletý bond se záporným výnosem poprvé od roku 2016

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza v pátek ráno klesá

Ilustrativní obrázek

Pražská burza otevírá poslední seanci týdne zeleným číslem

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifická oblast se nakonec udržela v zelených číslech

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.