Dolar včera přerušil svůj posilující trend

08:40 | fa ra | Diskuze

Obchodování na trhu eura s dolarem se včera neslo v poměrně klidném duchu. Dolar se držel poblíž svého čtrnáctidenního maxima, ale již k němu příliš nepřidal. Kurz hlavního měnového páru se tak celý den držel těsně nad hladinou 1,125 USD/EUR.

Foto: Public Domain

Z klidu obchodování nevyvedlo ani zveřejnění inflačních čísel na obou březích Atlantiku. Podle finálního odhadu cenového vývoje v eurozóně byla březnová inflace revidována nepatrně nahoru z poklesu o desetinu procenta na meziroční stagnaci. Zrychlení cenového růstu bylo zaznamenáno zejména v položkách potravin a služeb. Za tím může stát i dřívější termín velikonočních svátků, které zvýšily poptávku po službách v cestovním ruchu a přilákaly spotřebitele do restaurací a kaváren.

Naopak inflace zklamala ve Spojených státech. Tamní spotřebitelské ceny v březnu rostly pouze o 0,1 % m/m a nedosáhly tak na tržní očekávání ve výši 0,2 %. Zpomalení se nekoncentrovalo do jedné složky, ale bylo rozloženo do více položek ve spotřebním koši. Meziroční inflace tak dosáhla pouze 0,9 %, zatímco trh očekával 1,0 % a jádrová složka zpomalila z 2,3 % y/y na 2,2 %.

Samotný závěr týdne bude na ekonomické události poměrně chudý. Z čísel budou zajímavé pouze údaje o americké průmyslové produkci. Ta podle ekonomů SG vykáže další pokles. Neobvykle teplé počasí tlumilo výrobu energií, těžební průmysl prochází dlouhodobou recesí a tentokrát nepomůže ani zpracovatelský průmysl, který v březnu podle všeho také zvolnil.

V Evropské unii začne diskuze nad programy národních reforem jednotlivých států. V průběhu dubna by jednotlivé státy měly představit, jak chtějí posílit ekonomický růst a pokročit s fiskální konsolidací, která by hospodářský růst nebrzdila.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.