Dolar včera dále oslabil

09:31 | Redakce W4T | Diskuze

Americký dolar včera během dne proti evropské měně dále oslabil, a to asi o 0,6 %, i přes to, že včera publikovaný zápis z posledního jednání ECB zněl holubičím tónem.

Někteří členové rady guvernérů vyjádřili pochybnosti v souvislosti s dlouhodobými strukturálními výzvami, např. schopnosti ECB dosahovat plnění inflačního číle nebo vůbec schopnosti tlačit jádrovou inflaci směrem vzhůru. Proto si Governing Council pro svoje další rozhodování nechá hlouběji zanalyzovat možnosti dalšího upravení velikosti QE programů a zahrnutí další aktiv do QE programů, stejně jako další snižování depozitní sazby. Zápis také potvrzuje stávající komunikaci ECB ohledně možných úprav své politiky (rozšíření a prodloužení QE programů, další možné snižování depozitní sazby). Ekonomové SG tak i nadále očekávají, že do QE programů budou zahrnuty další aktiva, bude vypuštěna zmínka o konci QE programů v září 2016 a dále snížena depozitní sazba o 10 pb.

Dnes se k měnové politice ECB vyjádří tři členové její rady Coeure, Praet and Constancio, což by mohlo poskytnout další nápovědu ohledně plánovaných kroků na prosincovém zasedání.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.