Dolar nejslabší od října loňského roku

08:15 | fa ra | Diskuze

Americký dolar včera pokračoval v oslabování. Proti společné evropské se jeho kurz dostal nad hladinu 1,13 USD/EUR, kde se nepohyboval od října loňského roku. Na ztrátu hodnoty tentokrát neměly vliv konkrétní zveřejněné údaje z ekonomiky. Za oslabováním americké měny vidíme několik faktorů. Rostoucí riziková averze spojená se zhoršujícím se ekonomickým výhledem je hlavním z nich. Ta je pak spojena i s klesajícími cenami komodit.

Foto: Gerd AltmannVčerejší ekonomický kalendář byl poloprázdný a ani dnešek nenabídne příliš zajímavých údajů. V USA nebudou žádná data a z eurozóny se dočkáme zveřejnění prosincové průmyslové produkce ve Francii a Itálii. Ve Francii by měl průmysl zaznamenat pokles kvůli nízké produkci energie v důsledku nebývale vysokých teplot. Zpracovatelský průmysl by ale měl do velké míry tento pokles kompenzovat svým dalším slušným růstem. Italský průmysl by měl vykázat růst, který by měl potvrdit solidní výsledek předstihových indikátorů.

Nejdůležitější událostí dneška bude vystoupení prezidentky Fedu Janet Yellen před Kongresem. Vzhledem k současné volatilitě na trzích a rostoucím obavám ohledně amerického růstu, budou její slova přijímána s nejvyšší pozorností. Ekonomové SG očekávají, že její slova se nebudou výrazně lišit od posledního zápisu ze zasedání FOMC. V něm už američtí centrální bankéři vyjádřili obavy ohledně vývoje a vypustili zmínku o vyrovnaných rizicích výhledu.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.