Dolar je opět zajímavý

15:10 | fa ra | Diskuze

Ještě počátkem tohoto měsíce atakoval kurz eura vůči americkému dolaru nejvyšší úrovně za skoro rok a půl. Dosavadní květnový vývoj byl ale ve znamení trendu opačného, když si americká měna polepšila již o téměř tři procenta. A podobný vývoj zažívá dolar i ve vztahu k ostatním měnám, jak dokazuje vývoj dolarového indexu DXY. Ten monitoruje vývoj kurzu dolaru vůči ostatním světovým měnám. Co vedlo k přehodnocení názoru trhu na americkou měnu?

Foto: 401(K) 2012

Zatímco výkonnost evropského hospodářství byla během prvního čtvrtletí překvapivě solidní, americká ekonomika ve stejném období téměř nerostla. Nicméně to je již za námi. Vyhlídky na druhý kvartál jsou pro americkou ekonomiku mnohem optimističtější. I když podle našeho názoru ne do té míry, aby vůbec připouštěly diskusi o brzkém zvyšování dolarových úrokových sazeb, jak se ji snaží někteří američtí centrální bankéři vyvolat. Podle nás se tohoto kroku, pokud ekonomický vývoj dovolí, dočkáme až po amerických prezidentských volbách. Tedy na prosincovém zasedání americké centrální banky.

Tím, co může americkou měnu v nadcházejících týdnech podpořit, mohou být, spíše než spekulace na vyšší dolarové sazby, obavy, že se občané Velké Británie rozhodnou v červnovém referendu opustit Evropskou unii. V toto případě by zafungovalo postavení amerického dolaru jako měny bezpečného přístavu, kam by se nejenom Britové zřejmě uchýlili.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.