Dobrá čísla Netflixu: Výhled pro růst počtu předplatitelů od roku 2014 nesplnil jen jednou

13.04.2016 06:25 | V Z | Diskuze

Akcie společnosti Netflix se týden před zveřejněním výsledků za první čtvrtletí roku 2016 obchodují okolo 107 dolarů za kus (včera +4,19 %). Finanční společnost Goldman Sachs odhaduje, že Netflix vykáže tržby ve výši 1,176 miliardy dolarů a upravený zisk na akcii ve výši 0,08 dolaru, což je v souladu s konsensuálním odhadem analytiků. Vyplývá to z nové analýzy Heathe Terryho zveřejněné serverem Benzinga.

Foto: Netflix.com

 

Goldman rovněž odhaduje, že Netflix v prvním čtvrtletí získal 1,8 milionu nových předplatitelů v USA a 4,4 milionu předplatitelů po celém světě, v souladu se svým výhledem. Rating „Buy“, který akciím Netflixu udělil Goldman, není založen na očekávání růstu v blízké budoucnosti, ale spíše na očekávané rizikové prémii.

 

Jaká je historická výkonnost Netflixu vůči výhledu pro počty předplatitelů?

Goldman poskytuje zajímavou tabulku srovnávající výhledy pro počty přispěvatelů v průběhu času v porovnání s aktuálními výsledky. Netflix od roku 2014 nenaplnil odhady pro domácí trh dvakrát a výhledy pro mezinárodní trh jen jednou.

Vzhledem k tomu, že valná většina růstových příležitostí Netflixu se nachází v zahraničí, mají podle většiny analytiků na výsledky vliv především mezinárodní předplatitelé. Jiní nesouhlasí a považují kritiku investorů za přílišné zaměření na mezinárodní předplatitele za oprávněnou. Pozorně tedy sledujte jakákoli možná vyjádření týkající se možného zvýšení ceny předplatného.

 

Původní tvorba plánovaná ve druhém čtvrtletní je kvalitní

Analytici společnosti Goldman se navíc domnívají, že Netflix zaznamená ve druhém čtvrtletí úspěch s plánovanými premiérovými řadami seriálů "Orange is the New Black," "Unbreakable Kimmy Schmidt," "Grace and Frankie"  "Bloodline," spolu se z brusu novým seriálem "Marseille."

Cílová cena stanovená společností Goldman pro akcie Netflixu dosahuje 130 dolarů za ks a vychází z 38-násobku odhadované hodnoty EV/EBITDA. Goldman odhaduje, že EBITDA vzroste do roku 2018 o 70 %, tj. 3x více než dosáhne průměrný růst na trhu.

Zdroj:BNZG, Redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.