Do konce roku můžeme očekávat 4 klíčová rozhodnutí FDA

11:53 | Miloš Kotek | Diskuze

Cena akcií na konci roku obvykle zažívá vánoční růst (christmass rally). Jak to bude letos, nikdo neví, protože, když FED zvýší sazby, pravděpodobně to odnesou akcie. Investiční příležitosti jsou vzácné a nedostatek času ke sledování trhu v období do konce roku nenahrává nějakým větším investicím. Přesto existuje oblast, kterou se vyplatí sledovat. Sektor biotechnologií je dlouhodobě nadprůměrně výnosný a tak je možno se zaměřit na biotechnologie a zdravotní výzkum.

Foto: Public Domain

 

Na úspěšnost firmy, která vyvíjí léky, má největší vliv úspěšné absolvování klinických testů. Pokud americký úřad FDA schválí některou z fází klinického výzkumu a doporučí postup do dalšího kola, odrazí se to na hodnotě společnosti a také na ceně akcií.

Do konce roku očekáváme ohlášení výsledků klinických testů u čtyř biotechnologických společností.

 

ACHILLION PHARMA

Achillion Pharmaceuticals, Inc. (ACHN) pracuje na vývoji vakcíny a léčby proti žloutence typu C. Klinické zkoušky fáze 2a byly relativně úspěšné a závěrečné výsledky zkoušek jsou očekávány do konce tohoto čtvrtletí.

Akcie společnosti se pohybují na ceně okolo 10 USD. Konsensus analytiků má cílovou cenu 11,36 USD, roční pohyb ceny akcie byl od 6,41 do 16,87 USD.

 

Obrázek zdroj: bigcharts

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.