Do čeho investují velké fondy zaměřené na dluhopisy?

09:45 | Ne Ro | Diskuze

Dlouhodobě nízké výnosy z investic s fixním příjmem donutily řadu investorů přesedlat na rizikovější investice anebo jinam.

Foto: Public Domain

Výkonný ředitel společnosti Canyon Partners, Joshua Friedman, potvrzuje, že je nucen pátrat po komplexnějších možnostech investování či po majetcích, které se dostaly do potíží. Liew Tzu Mi, šéfka investic s fixním příjmem singapurského fondu GIC, uvádí, že se poohlíží po investicích v rámci Číny. Steven Tananbaum, šéf investic z GoldenTree Asset Management pro změnu pátrá po výnosnějších příležitostech v zapadlých místech Argentiny či Portorika.

Problémem především posledních let je, že se výnosy z dluhopisů na většině rozvinutých trhů pohybovaly sotva nad nulovou hranicí. Tento stav postupně donutil naprostou většinu velkých money investorů, aby zaměstnali více svou kreativitu a investovali jinak a jinam. Pro mnohé to mohlo znamenat či znamená přehodit výhybku směrem k rizikovějším investicím. To ale není zdaleka vše. Následuje vyjádření několika zvučných jmen, zaměřených na investice s fixním příjmem, z nedávného singapurského eventu Milken Institute a doprovodné konference:

Joshua Friedman z Canyon Partners

Joshua Friedman, co-CEO společnosti Canyon Partners potvrdil, že pátrá po takových investičních příležitostech, které nezapadají do klasického investičního portfolia ETF či fondu s vysokým výnosem. Friedman totiž hledá dobré leč komplexní investiční příležitosti či majetky, které se dostaly do problémů.  V prostředí nízkých výnosů a relativní lhostejnosti bychom podle Friedmana neměli propadnout pokušení investovat do věcí, které sice jsou relativně zajímavé, nicméně vykazují nízký výnos. Naopak bychom měli investovat do oblastí, které jsou narušené, v problémech, procházejí změnou, potýkají se s nejistotou apod. - a  pokusit se v nich nalézt subjekty, které jsou zplnomocněni k rozprodeji majetků.

Příkladem investice tohoto typu mohou podle Friedmana být dluhopisy od Caesars Entertainment, firmy, která opustila dvouleté období úpadku. Caesars Entertainment je jeden z největších provozovatelů kasin v USA. Společnost se potýkala s komplikovanou strukturou, masivní dluhovou zátěží a její dluhopisy se svého času prodávaly za směšnou cenu 0,17 USD za kus, vzpomíná Friedman. A dodává, že nehledě na zotavení v korporátních dluhopisech je možné docílit ještě vyšších zisků z této investice. Spotřebitelé totiž začínají upřednostňovat zážitky nad výrobky. A to je podle Friedmana přesně ta situace, z níž by mohly profitovat společnosti v Las Vegas a podobných městech, zábavy, hazardu a prostopášnosti. Společnost Canyon Partners udává, že spravuje investice v celkové výši větší než 20 miliard USD.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Uzavření amerických trhů: Index Dow +0,21 % na 26071,72 bodech

Ilustrativní obrázek

Pohled forex analytiků BTMU na páry EUR/USD a USD/JPY pro příští týden

Ilustrativní obrázek

Fitch snížil rating čínské firmy, místní vláda falšovala ekonomická data

Ilustrativní obrázek

Výnos amerického desetiletého dluhopisu vzrostl na nejvyšší úroveň od roku 2014

Ilustrativní obrázek

Uzavření amerických trhů: Index Dow -0,37 % na 26017,81 bodech

Ilustrativní obrázek

Silná čínská data zintenzivňují tlak na dluhopisové trhyČti více
Ilustrativní obrázek

Americké akciové indexy přečkají víkend na nových rekordech

Ilustrativní obrázek

Uplynulý týden na akciových trzích: Hospodářské výsledky, ekonomika USA, Fortuna, ČEZ, Moneta a politika

Ilustrativní obrázek

Turecko schválilo rozšíření plynovodu TurkStream

Ilustrativní obrázek

Deset nejlepších technologických akcií v žebříčku Thomson Reuters

Ilustrativní obrázek

Ne všichni analytici jsou o akcii Chipotle přesvědčeni

Ilustrativní obrázek

Akcie Bank of New York Mellon dnes obdržely dvě protichůdná doporučení

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.