Do čeho investují velké fondy zaměřené na dluhopisy?

09:45 | Ne Ro | Diskuze

Dlouhodobě nízké výnosy z investic s fixním příjmem donutily řadu investorů přesedlat na rizikovější investice anebo jinam.

Foto: Public Domain

Výkonný ředitel společnosti Canyon Partners, Joshua Friedman, potvrzuje, že je nucen pátrat po komplexnějších možnostech investování či po majetcích, které se dostaly do potíží. Liew Tzu Mi, šéfka investic s fixním příjmem singapurského fondu GIC, uvádí, že se poohlíží po investicích v rámci Číny. Steven Tananbaum, šéf investic z GoldenTree Asset Management pro změnu pátrá po výnosnějších příležitostech v zapadlých místech Argentiny či Portorika.

Problémem především posledních let je, že se výnosy z dluhopisů na většině rozvinutých trhů pohybovaly sotva nad nulovou hranicí. Tento stav postupně donutil naprostou většinu velkých money investorů, aby zaměstnali více svou kreativitu a investovali jinak a jinam. Pro mnohé to mohlo znamenat či znamená přehodit výhybku směrem k rizikovějším investicím. To ale není zdaleka vše. Následuje vyjádření několika zvučných jmen, zaměřených na investice s fixním příjmem, z nedávného singapurského eventu Milken Institute a doprovodné konference:

Joshua Friedman z Canyon Partners

Joshua Friedman, co-CEO společnosti Canyon Partners potvrdil, že pátrá po takových investičních příležitostech, které nezapadají do klasického investičního portfolia ETF či fondu s vysokým výnosem. Friedman totiž hledá dobré leč komplexní investiční příležitosti či majetky, které se dostaly do problémů.  V prostředí nízkých výnosů a relativní lhostejnosti bychom podle Friedmana neměli propadnout pokušení investovat do věcí, které sice jsou relativně zajímavé, nicméně vykazují nízký výnos. Naopak bychom měli investovat do oblastí, které jsou narušené, v problémech, procházejí změnou, potýkají se s nejistotou apod. - a  pokusit se v nich nalézt subjekty, které jsou zplnomocněni k rozprodeji majetků.

Příkladem investice tohoto typu mohou podle Friedmana být dluhopisy od Caesars Entertainment, firmy, která opustila dvouleté období úpadku. Caesars Entertainment je jeden z největších provozovatelů kasin v USA. Společnost se potýkala s komplikovanou strukturou, masivní dluhovou zátěží a její dluhopisy se svého času prodávaly za směšnou cenu 0,17 USD za kus, vzpomíná Friedman. A dodává, že nehledě na zotavení v korporátních dluhopisech je možné docílit ještě vyšších zisků z této investice. Spotřebitelé totiž začínají upřednostňovat zážitky nad výrobky. A to je podle Friedmana přesně ta situace, z níž by mohly profitovat společnosti v Las Vegas a podobných městech, zábavy, hazardu a prostopášnosti. Společnost Canyon Partners udává, že spravuje investice v celkové výši větší než 20 miliard USD.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Porovnání: Jak a kdy spořit pro děti?

Ilustrativní obrázek

Fed debatuje o zplošťování výnosové křivky, sazby bude ale zvyšovat dál. Jsme na pokraji recese?

Ilustrativní obrázek

Výnosová křivka v USA se nadále zplošťuje, spread mezi 10y a 2y výnosem již jen 34,24 bps

Ilustrativní obrázek

Akciové a dluhopisové fondy zaměřené na západní Evropu zažívají výrazné odlivy prostředků

Ilustrativní obrázek

Koruna se dnes na párech s amerických dolarem a eurem zotavovala z posledních ztrát

Ilustrativní obrázek

Akcie v USA obnovily růst, dařilo se energetice. Zlevňoval dolarČti více
Ilustrativní obrázek

Henkel po oznámení výsledků a zhoršení výhledu oslabuje

Ilustrativní obrázek

Společnost Fidelity Investments významně zvýšila podíl v GE

Ilustrativní obrázek

Berkshire zvýšila v Q2 podíly v Apple, US Bank, Teva, BNY Mellon a Delta

Ilustrativní obrázek

KB: Avast (Koupit, 12m = 342 GBp) - První polovina roku bude ve znamení poakvizičního růstu

Ilustrativní obrázek

Akciový výhled. Sedm poklesů v řadě by mohl být konečnou

Ilustrativní obrázek

Vybrané body z dnešního konferenčního hovoru s managementem Kofoly

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.