Dnešní data kurz EUR/USD zřejmě nerozhýbou

08:39 | fa ra | Diskuze

Během úterní seance si euro vůči dolaru připsalo necelé 0,2 %, když posílilo na 1,10 USD/EUR. Ve Spojených státech žádná významnější data zveřejněna nebyla a zpřesněný odhad HDP za celou eurozónu (+1,6 % y/y), kurz k výraznějším pohybům nepřiměl.

Foto: 401(K) 2012

Ve Spojených státech bude dnes zveřejněn pouze vývoj lednových velkoobchodních zásob, které by ve srovnání s minulým měsícem měly nepatrně poklesnout. V eurozóně, kromě dat o důvěře ve francouzskou ekonomiku, bude kalendář ekonomických událostí prázdný.

Trhy tedy budou vyčkávat na čtvrteční zasedání ECB. Ta podle ekonomů SG sníží depozitní sazbu o 20 bb na -0,5 % a prodlouží program dlouhodobých repo tendrů (TLTRO) o jeden rok. K rozšíření a prodloužení programu odkupů aktiv však ECB podle ekonomů SG nepřistoupí, což by pro trh v konečném důsledku mohlo představovat zklamání. Navzdory snížení úrokových sazeb by tak euro vůči dolaru mohlo nakonec posílit.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.