Dnes je termín pro zbytek daňových přiznání

14:45 | B Z | Diskuze

Do 1. července musejí odezvat daňové přiznání za rok 2018 OSVČ využívající služeb daňového poradce.

Ilustrativní obrázek
Foto: W4T

Přehledy o příjmech a výdajích je pak nutné odevzdat do 1. srpna. Služby daňového poradce nevyužívají pouze podnikatelé s nadstandardními zisky, ale i plátci DPH s nižšími obraty.

 

Obratový limit pro platbu DPH je stále milión korun

Zákonným důvodem, proč se OSVČ stává v praxi nejčastěji plátcem DPH, je dosažení miliónového obratu za uplynulých 12 kalendářních měsíců. Osobám samostatně výdělečně činným, které se stanou plátcem DPH, významně stoupnou daňové povinnosti. „Obratový limit se roky neměnil, proto se více OSVČ stává v praxi plátcem DPH, což je následně v některých případech prvotním impulsem pro návštěvu daňového poradce,“ doplňuje Gabriela Ivanco ze společnosti Mazars.

 

Jaký je termín pro odevzdání přehledů?

Osoby samostatně výdělečně činné odevzdávají každoročně nejen přiznání k dani z příjmů fyzických osob, ale i přehled o příjmech a výdajích pro místně příslušnou Okresní správu sociálního pojištění a příslušnou zdravotní pojišťovnu. Povinné pojistné se počítá z vyměřovacího základu, kterým je polovina daňového základu, při výkonu hlavní samostatné výdělečné činnosti však musí být vždy dodržen alespoň minimální vyměřovací základ. Ten je přitom u sociálního pojištění a zdravotního pojištění odlišný. Koncovým termínem pro odevzdání přehledů o příjmech a výdajích za rok 2018 při zpracování daňového přiznání daňovým poradcem je 1. srpen 2019. Zpracování daňového přiznání a přehledů daňovým poradcem bylo nutné oznámit příslušným institucím do konce řádného daňového termínu. „Daňový poradce vypočítává v souladu s platnou legislativou daňový základ, který je i základním údajem pro výpočet sociálního a zdravotního pojištění,“ dodává Gabriela Ivanco ze společnosti Mazars.

 

Ideální je dlouhodobá spolupráce

Bez daňového poradce se v praxi zpravidla obejdou neplátci DPH uplatňující výdaje paušálem, většině ostatních OSVČ přináší využívání služeb daňového poradce tolik potřebnou jistotu při plnění náročných daňových povinností. „Moderní svět se neustále zrychluje. I menší živnostníci či podnikatelé obchodují s partnery z různých zemí světa, což s sebou samozřejmě přináší i plnění složitější daňové legislativy. A to bez služeb daňového poradce může znamenat hodně problémů a stresu,“ sděluje Gabriela Ivanco ze společnosti Mazars.

Zdroj:Tomáš Skolek
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Jak daní své příjmy tzv. předdůchodci

Ilustrativní obrázek

Podnikání na vedlejší činnost v roce 2020

Ilustrativní obrázek

USA mají 17. listopadu uvalit dovozní cla na evropské automobily. Rozhodnutí výrazně postihne český autoprůmysl

Ilustrativní obrázek

Daňový balíček smíchal dobré nápady se špatnými

Ilustrativní obrázek

Erste Group: Slovenská vláda plánuje zvýšit sazbu bankovní daněČti více
Ilustrativní obrázek

Jak do konce roku ušetřit na daních se životním pojištěním?

Ilustrativní obrázek

Tři otázky a odpovědi na téma: jak hospodařit s teplem

Ilustrativní obrázek

Evropa v datech

Ilustrativní obrázek

Visa rozšiřuje přeshraniční platby pro spotřebitele i malé a střední podniky

Ilustrativní obrázek

Kupujete zadluženou nemovitost?

Ilustrativní obrázek

Za vánoční dárky letos Češi utratí přes 7 tisíc korun

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.