Dnes bude potvrzena dobrá kondice amerických spotřebitelů

31.05.2016 08:17 | fa ra | Diskuze

Včera kurz eura vůči dolaru posílil asi o 0,3 % a vrátil se tak zpátky z tříměsíčních maxim. To vše se dělo za minimální účasti obchodníků na trhu, protože v londýnské City i na newyorském Wall Street panoval včera státní svátek. Situace se dnes dostane do větších obrátek, protože bude zveřejněno několik sledovaných ukazatelů.

Foto: Rocky Cardwell

Tím prvním bude agregát za celou eurozónu spotřebitelských cen. Ekonomové SG očekávají, že meziměsíční pokles cenové hladiny se měl v květnu zmírnit o 0,1 pb na -0,1 %. To by v celoročním vyjádření znamenalo růst o 0,8 %. Květnová inflace bude zveřejněna i ve Francii a Itálii. V obou případech dojde k posunu směrem k rychlejšímu tempu růstu. V Itálii na 0,3 % m/m a ve Francii na 0,4 % m/m. V Německu pak bude zveřejněna míra nezaměstnanosti za květen, u které ekonomové SG očekávají pokles na 6,1 %.

V USA budou zveřejněny údaje o osobních příjmech domácností, které by měly povyskočit o 0,5 % m/m. Ještě o něco více by měly růst výdaje amerických domácností. Oba údaje tak potvrdí velmi dobrou kondici jednoválcového motoru americké ekonomicky, který si říká spotřebitel.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.