Dividendové akcie, strana 23

Dividendové akcie jsou mezi akcionáři velmi oblíbené, protože přinášejí svým majitelům pravidelný výnos a jsou pro investory zdrojem tzv. pasivního příjmu. Dividendové akcie také často mívají stabilnější kurz, jelikož si je obchodníci zpravidla nepořizují jako krátkodobou investici, ale jako stabilní oporu svého portfolia. Není to však pravidlo, a proto ani tyto společnosti nejsou ušetřeny negativním tržním vlivům.

Ne však každou společnost, která vyplácí dividendy lze považovat za zajímavou dividendovou akcii. Z pohledu investora, který chce investovat do dividendových akcií by se mělo jednat o společnost, která dividendy vyplácí stabilně dlouhou dobu a se slušným výnosem. Takovým firmám se v USA říká „dividendoví aristokraté“. Jsou to společnosti, které naleznete v indexu S&P 500 a které po dobu nejméně 25 let soustavně zvyšují velikost dividendového výnosu. Mezi ty známé patří např. Coca-Cola (KO) nebo Johnson & Johnson (JNJ). V ČR můžeme mezi zajímavé dividendové akcie zařadit třeba akcie ČEZ, akcie Komerční banky nebo akcie Philip Morris.


Doporučované Blue Chip akcie z energetického sektoru, pokud je pro Vás klíčová výše dividendy

Nejlepší dividendové akcie podle analytiků Evercore

13.10.2016

Ford Motor bude vyplácet dividendu $0.15/akcie

13.10.2016

Akcie Pegas Nonwovens: První den obchodování bez dividendy

13.10.2016

Pegas Nonwovens: Poslední den obchodování s právem na dividendu

12.10.2016

Minoritní akcionáři se dožadují prostřednictvím soudu svolání mimořádné valné hromady Unipetrolu

06.10.2016

Státní dluhopisy jsou mrtvé, ať žijí dividendové akcie!

McDonald' zvýšil dividendu o 5,6%

29.09.2016

Na pokrytí nákladů na restrukturalizaci pozastaví Commerzbank výplatu dividend

29.09.2016

Yum! Brands zvyšuje výplatu dividendy

26.09.2016
Odeslat článek e-mailem

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.