Digitalizace ve stavebnictví: IBR Consulting umí z 3D modelu projektu nastavit přesný harmonogram prací a rozpočet

16:16 | E V | Diskuze

IBR Consulting, přední konzultant v oblasti dopravního a pozemního stavitelství, představil nový inovativní postup pro české stavebnictví.

Ilustrativní obrázek
Foto: university of hawaii

Společnost začala využívat data získaná na základě 3D modelu projektu a nyní podle nich dokáže vytvořit přesný soupis prací. Na konferenci CEEC Research, která nesla název Digitalizace ve stavebnictví 2019, představil nový postup František Benč, jednatel a ředitel společnosti.

 

Obor stavebnictví patří mezi nejstarší oblasti lidské činnosti. Stejně jako ostatní odvětví i jeho vývoj byl ovlivněn nástupem moderních technologií. Implementace digitalizace ve stavebnictví je však dlouhodobým procesem. „Naše společnost se snaží tuto oblast zefektivnit. S využitím všech výhod, které digitalizace nabízí, je naším cílem vést projekty efektivně, jak z pohledu času, tak i ceny. Nyní dokážeme na základě získaných dat z 3D modelu vypracovat přesný harmonogram prací a naplánovat projekt až do jeho ukončení,“ říká František Benč, jednatel a ředitel IBR Consulting.

 

Díky tomuto postupu firma nyní může nově vytvořit soupis prací i pro položky z třídníku OTSKP, který je důležitým podkladem pro silniční stavby u nás. Ve spolupráci se společností Valbek, která se zaměřuje na projektování dopravních staveb, vytvořila firma IBR Consulting 3D model a následně soupis prací na pilotních projektech přímo v praxi. Jedná se například o stavbu Silnice I/9 – Obchvat Dubá, která pomohla zlepšit dopravní spojení v silně zatíženém úseku Mělník - Česká Lípa.

 

 

O IBR Consulting

IBR Consulting je odborníkem v oblasti digitalizace ve stavebnictví. Ryze česká společnost s dlouholetou tradicí se specializuje na realizaci malých i velkých stavebních projektů. Business Intelligence model, který společnost vyvinula, dokáže prostřednictvím nástrojů efektivně řídit i tu nejnáročnější výstavbu od začátku až do konce. IBR Consulting nabízí chytrá řešení, která umožňují nejen digitalizaci a práci s daty, ale zároveň jejich využití pro BIM. Je spolutvůrcem programu OTSKP-SPK včetně cenových normativů, které jsou důležitým podkladem pro silniční stavby. Dále zajišťuje technický dozor stavby, plní roli koordinátora BOZP v souladu s platnou legislativou a je expertem na cenové posouzení staveb. IBR Consulting tvoří budoucnost českého stavebnictví. Mezi její referenční stavby patří ty největší infrastrukturní stavby v České republice i na Slovensku.

Zdroj:Zuzana Binarová, Bison & Rose
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Konference dozorování v Brně potvrdila, že jsou nové trendy u dopravních staveb stále žádanější

Ilustrativní obrázek

Kdy stavebnictví ukazuje blížící se problémy v celé ekonomice

Ilustrativní obrázek

Dnešní komentář BHS k průmyslu a stavebnictví

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k průmyslu a stavebnictví

Ilustrativní obrázek

Měsíční předpovědi: Česká ekonomika zůstala v Q2 odolná vůči propadu v zahraničíČti více
Ilustrativní obrázek

Raiffeisenbank dokončila rozsáhlou modernizaci sítě svých bankomatů

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k vysokému zájmu o zlato

Ilustrativní obrázek

Karanténa a vzdálená práce – byla nedávná krize dostatečným impulsem něco změnit?

Ilustrativní obrázek

Americké ministerstvo financí se s několika aerolinkami dohodlo na podmínkách záchranné půjčky

Ilustrativní obrázek

MONETA Money Bank spolupracuje na projektu CHYTRÁ KRAJINA 2030+

Ilustrativní obrázek

Deutsche Bank zvažuje finanční podporu Wirecard Bank

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.