Devizový trh jede

28.07.2016 09:15 | Redakce W4T | Diskuze

V minulých dnech byly zveřejněny statistiky objemu obchodů zrealizovaných na klíčových devizových trzích v průběhu letošního dubna. Co do objemu transakcí je FX trh nejvýznamnější částí finančního trhu. A realizované objemy při srovnání s loňským říjnem vzrostly.

 

Z teritoriálního pohledu je nejvýznamnějším centrem, kde se s měnami obchoduje, Londýn.  Za uvedené dvě čtvrtletí se zde zobchodovaný průměrný denní objem zvýšil o pět procent. Nejvýraznější vzestup zaznamenaly transakce na měnovém páru japonský jen vůči americkému dolaru, které se zvedly o plných 27 %. Objemy obchodů, které se uskutečnily v Severní Americe během loňského října a letošního dubna, vzrostly o devět procent. Růst obratu na trzích v Japonsku a Austrálii činil 5,1 % respektive 6 %.

Co stálo za růstem aktivity na devizových trzích? Primárně to byla aktivita centrálních bank. Zejména pokračující program kvantitativního uvolňování vysvětluje nárůst objemu obchodů s japonskou měnou. Dolar pak profitoval nejprve ze sílících očekávání, že Fed odstartoval v prosinci loňského roku cyklus zvyšujících se úrokových sazeb. To se nakonec ukázalo jako liché, což ve výsledku znamenalo likvidování dlouhých dolarových pozic a opět tedy vyšší objemy obchodů.

V dalších měsících nás zřejmě čeká další uvolnění měnové politiky nejenom na straně japonské centrální banky, ale s velkou pravděpodobností bude rozšířen program kvantitativního uvolňování ECB a bude znovu nastartován ve Velké Británii. Dá se tedy očekávat, že zobchodované objemy na devizovém trhu porostou i nadále. 

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.