Devět slibných akcií s cenou pod 10 USD a masivním cenovým cílem

11:20 | Miloš Kotek | Diskuze

Rostoucí akciový trh, posuzováno optikou minulých dvou týdnů, se stále nemá ke konci. A protože již 95 % akcií z indexu S&P 500 již uveřejnilo své hospodářské výsledky a zbytek tak učiní do poloviny září, nastal možná čas pro poohlédnutí se po možných vítězných akcií z tisícovek titulů, které máme k dispozici.

Foto: Public Domain

Pokud si vybíráme akcie k obchodování, je výhodné se zaměřit na menší společnosti s cenou okolo 10 dolarů, protože ty mají sklon růst výše a rychleji, než akcie zařazené do indexů Dow a S&P 500. Pokud analytici určí cílovou cenu v rozsahu 8 až 15 %, můžeme takové investice v rostoucím trhu považovat za vcelku bezpečné. Nicméně velmi často u těchto spekulativních společností je cílová cena na úrovních zhodnocení o 30 %, 50 % a někdy dokonce o 100 %.

Než se však investor slepě vrhne do víru nákupů, je třeba jisté předběžné opatrnosti. Ne každý odhad analytiků vyjde. Může nastat nějaká nepředvídatelná situace na trhu, nebo se analytici mohou zmýlit, což není neobvyklé. Mohou také nastat nepředvídatelné ekonomické události a management společnosti pak jen tiše zírá, jak se cena akcie sune k zemi.

Žádný oběd není zadarmo a to platí jak pro akcie, dluhopisy, komodity a všechny ostatní obchodovaná aktiva. Obchodník musí počítat s tím, že se odhady analytiků nemusí vyplnit, nebo že trh prostě odmítne růst, případně může společnost zkrachovat a úplně zmizet. Na tyto události musí být investor připraven.

I když mají malé společnosti s nízkou cenou vyšší růstový potenciál, zároveň jsou podstatně rizikovější. Na tom nemění nic ani případný prudký růst. Nicméně pokud by někdo chtěl své investice zamířit do těchto vod, může se zaměřit na následujících 9 akcií ze segmentu malých, růstových akcií s cenou pod 10 dolarů.

Angie’s List

Společnost Raymond James zvýšila rating společnosti Angie’s List Inc. (ANGI) na „Outperform“ s cílovou cenou 12 USD. Současná cena se pohybuje na úrovni 9,70 USD.

Aratana

Společnost Jefferies zvýila rating společnosti Aratana Therapeutics Inc. (PETX) na „Nakupovat“ a zvýšila  cílovou cenu na 13 USD z původních 12 USD. Současná cena akcie se pohybuje na 9,11 USD.

V analýze se uvádí, že PETX má potenciál k růstu v důsledku spuštění do komerčního provozu své investice v Entyce a Nocitě. Společnost má dobrou síť produktovodů a solidní příjmy v hotovosti. Hospodářské výsledky ve třetím čtvrtletí 2016 mají být velmi dobré.

Broadwind

Společnost Cowen zvýšila rating společnosti Broadwind Energy Inc. (BWEN) na „Outperform“ s cílovou cenou 6 USD. Současná cena se pohybuje na úrovni 4,62 USD.

Nokia

Společnost Argus zvýšila rating společnosti Nokia Corp. (NOK), která zakoupila Alcatel-Lucent s cílem podílet se na budování sítí páté generace, na úroveň „Nakupovat“ s cílovou cenou 10 USD. Současná cena se pohybuje na úrovni 5,67 USD.

Tracon

Společnost BTIG zvýšila rating společnosti Tracon Pharmaceuticals Inc. (TCON) na úroveň „Nakupovat“ s cílovou cenou 15 USD. Cena akcie se nyní pohybuje na úrovni 6,40 USD.

Rockwell Medical:

Společnost BTIG zvýšila rating společnosti Rockwell Medical Inc. (RMTI) na úroveň „Nakupovat“ s cílovou cenou 12 USD. Současná cena akcie se pohybuje na úrovni 7,22 USD.

Karyopharm

Společnost H.C. Wainwright zvýšila rating společnosti Karyopharm Therapeutics Inc. (KPTI) na úroveň „Nakupovat“ s cílovou cenou 15 USD. Současná cena se nyní pohybuje na úrovni 8,08 a po uveřejnění analýzy roste.

Arrowhead

Společnost Cantor Fitzgerald začala sledovat společnost Arrowhead Pharmaceuticals Inc. (ARWR) a udělila této akcii rating „Nakupovat“ s cílovou cenou 15 USD. Současná cena se pohybuje na úrovni 7,50 a od uveřejnění analýzy roste.

Teekay Offshore

Společnost Teekay Offshore Partners L.P. (TOO) získala zvýšení ratingu na „Sektor Outperform“ s cílovou cenou 8 USD. Současná cena akcie se pohybuje na úrovni 5,24 USD a od uveřejnění zprávy o zvýšení ratingu roste.

 

Zdroj:247wallst, Redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.