Deutsche bank snížila výhled pro fiskální rok 2019. Její akcie oslabují o 4 %.

11:45 | M Z | Diskuze

Po selhání jednání s Commerzbank a dnešním kompletním vydání svých hospodářských výsledků oznámila Deutsche Bank snížení výhledu na fiskální rok 2019.

Ilustrativní obrázek
Foto: Bloomberg

Deutsche Bank snížila výhled zisku na fiskální rok 2019 po tom, co selhala jednání týkající se fúze s Commerzbank a zároveň utrpěla slabé již deváté čtvrtletí v řadě a zdůrazňuje, že je potřeba postavit největší evropskou investiční banku na silnější základy, když jednání s CBK selhala.

Banka uvedla, že u finančního vývoje banky očekává stagnaci v roce 2019 po tom, co původně predikovala lehký nárůst. Příjmy z nákupu a prodeje cenných papírů v prvním kvartálu poklesly o 19 %, což je horší než propad u konkurentů ve Spojených státech, kteří v průměru utrpěly pokles o 14 %. Tyto výsledky pro divizi investičního bankovnictví představují nejslabší čtvrtletí od poslední finanční krize.

Akcie Deutsche Bank oslabují o 4 %.

 

Zdroj:Tomáš Novák Fio banka, a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.