Dětská dopravní nadace spustila ve spolupráci s Aukro.cz aukci na podporu sirotků obětí dopravních nehod

11:58 | B Z | Diskuze

Dětská dopravní nadace (DDN), která pomáhá dětem, jejichž rodiče zahynuli při dopravních nehodách, ročně podpoří desítky dětí.

Ilustrativní obrázek
Foto: Aukro

Dětská dopravní nadace (DDN), která pomáhá dětem, jejichž rodiče zahynuli při dopravních nehodách, ročně podpoří desítky dětí. Za 22 let svého působení rozdala již přes 11 milionů korun, které slouží zejména na podporu studia sirotků na středních a vysokých školách. Ve spolupráci s Aukro.cz spustila aukci o originální podepsané předměty českých sportovců. Zájemci mohou unikáty dražit až do 12. srpna. Výtěžek z akce půjde na studium dětí, které nadace podporuje.

 

V aukci mohou zájemci získat originály jako hokejku Michaela Frolíka, se kterou odehrál poslední sezonu v NHL, podepsané dresy od fotbalistů Tomáše Rosického, Davida Lafaty, Bořka Dočkala a Milana Škody či od hráčů FK Dukla Praha nebo míče s podpisy hráčů všech čtyř prvoligových pražských klubů. Předměty do aukce věnovali samotní sportovci v rámci pořadu Michala Hrdličky AAA AUTO Česká ulička a skupina AURES Holdings, kam patří značky AAA AUTO a Mototechna, partneři nejvyšší fotbalové soutěže Fortuna Ligy.

„Díky našim partnerům se nám podařilo nasbírat jedenáct opravdu zajímavých předmětů, které zaujmou nejednoho sportovního fanouška. Již v prvních hodinách registrujeme velký zájem a doufáme, že se nám podaří vybrat zajímavou částku na podporu dětí, které v důsledku dopravní nehody bohužel přišly o jednoho nebo oba rodiče,“ uvedla předsedkyně správní rady Dětské dopravní nadace a generální ředitelka skupiny AURES Holdings Karolína Topolová.

 

Největšími dárci nadace jsou dlouhodobě AURES Holdings a Global Assistance. Nefinanční pomoc poskytuje CEVRO Institut, který umožňuje bezplatné studium dvěma dětem z nadace, a Autoklub ČR, který poskytuje bezplatný pronájem prostor v reprezentativní budově Autoklubu. V loňském roce nadaci podpořil také plavec Jaroslav Chytil, který před svou životní plavbou přes Severní průliv, jenž je kvůli teplotě vody a mořským proudům považovaný za zřejmě nejtěžší plaveckou výzvu na světě, uspořádal pro nadaci sbírku. Významným partnerem se stal také projekt Nebouram.cz, díky kterému si můžou účastníci moderní formou online testů ověřit kvalitu svých znalostí z oblasti silničního provozu a současně jsou motivováni k tomu, aby své vědomosti dále prohlubovali. Účastníci testů získávají body, které mohou proměnit v různé odměny. Nadaci tak přispěli za krátkou dobu 50 000 korunami.

 

Cílem Dětské dopravní nadace je zejména finančně pomáhat dětem, jejichž rodiče zahynuli při dopravních nehodách, a také těm dětem, které mají v důsledku dopravní nehody trvalé zdravotní následky. Nadace od svého založení poskytla dětem již 11 milionů korun, a to zejména na studium, zdravotní rehabilitaci, pobyty v přírodě a k udržení životního standardu. Podrobnější informace o činnosti nadace a návod, jak zažádat o příspěvek, mohou zájemci nalézt na webu www.detskadopravninadace.cz.

Zdroj:Martin Moc, Senior Media Relations Specialist
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

PEMA spolupracuje na testování dopravní techniky poháněné zkapalněným zemním plynem

Ilustrativní obrázek

Hyundai odhaluje osobní elektrickou koloběžku s dojezdem 20 km

Ilustrativní obrázek

Čeští řidiči často při výběru ojetého auta podceňují testovací jízdu

Ilustrativní obrázek

Ryanair se chystá propustit část svého personálu

Ilustrativní obrázek

Boeing odepíše téměř 5 miliard dolarů na odškodnění leteckých společností

Ilustrativní obrázek

Už jen jediná ojetina z deseti nemá klimatizaciČti více
Ilustrativní obrázek

Německý DAX v mírném plusu

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifický region převážně v kladném

Ilustrativní obrázek

Analýza

Ilustrativní obrázek

Frankfurt otevřel oslabený

Ilustrativní obrázek

Asijské indexy oslabují: Dohoda pravděpodobně přinese klid zbraní, „bourání zdí“ ale asi ne

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.