Dětská dopravní nadace letos rozdala 455 000 korun 29 dětem pozůstalým po obětech dopravních nehod

16:52 | E V | Diskuze

Dětská dopravní nadace (DDN), která pomáhá dětem, jejichž rodiče zahynuli při dopravních nehodách, letos podpořila 29 dětí částkou ve výši 455 000 korun.

Ilustrativní obrázek
Foto: public

Za dvacet tři let svého působení rozdala již téměř 12 milionů korun, které slouží zejména na podporu studia sirotků na středních a vysokých školách. Mezi přispěvatele se zařadili i účastníci projektu Nebouram.cz, celorepublikové vzdělávací soutěže pro všechny řidiče, a široká veřejnost, která podpořila nadaci v aukci na aukro.cz částkou vyšší 75 000 korun.

Podle statistiky Policie České republiky, která šetřila letos za deset měsíců na 89 459 dopravních nehod, se počet usmrcených osob ve srovnání s rokem 2018 zvýšil o 0,4%, počet nehod pak o 2,2%. Při těchto nehodách bylo usmrceno 178 řidičů osobních automobilů, 71 spolujezdců v osobním vozidle a 70 motocyklistů. „Stejně jako v minulém roce došlo dle statistik Policie ČR i letos k navýšení počtu nehod i obětí. Jako maminka téměř šestileté dcery i ředitelka společnosti, která letos prodala již více než 80 000 automobilů v rámci skupiny AURES Holdings, považuji za povinnost pomáhat dětem obětí dopravních nehod,“ uvedla generální ředitelka AURES Holdings, provozovatele sítě autocenter AAA AUTO, a předsedkyně správní rady Dětské dopravní nadace Karolína Topolová. Nejvíce nehod se stalo v pátek (14 313 nehod), nejméně naopak v neděli (9 473). Pokles počtu nehod byl zaznamenán u pondělních a středečních nehod. K nárůstu počtu usmrcených osob oproti roku 2018 došlo zejména u čtvrtečních nehod, dále u pondělních a nedělních.

Letos nadace přijala celkem 29 oprávněných žádostí o finanční příspěvek a rozdělila mezi ně finanční pomoc ve výši 455 000 Kč. Výše příspěvku činí 30 000,- Kč pro vysokoškoláky sirotky, 15 000,- Kč pro vysokoškoláky polosirotky, 20 000,- Kč pro ostatní sirotky od mateřských škol až po vyšší odborné školy a 10 000,- Kč pro polosirotky ve stejných vzdělávacích zařízeních. Děti mohou také využít možnosti studovat bezplatně na soukromé vysoké škole CEVRO Institut, získat přednostně zaměstnání u největšího prodejce ojetých aut AAA AUTO či bezplatně studovat na jazykové škole Confucius. Samotné předávání finančních příspěvků od nadace žadatelům proběhlo tradičně ve Smetanově sále Autoklubu České republiky v Opletalově ulici za účasti předsedkyně správní rady DDN a generální ředitelky AURES Holdings Karolíny Topolové, místopředsedy správní rady DDN Petra Bolda, ředitele Global Assistance Marka Jaroše a ředitele Přerost a Švorc Libora Přerosta.

Největšími dárci nadace jsou dlouhodobě AURES Holdings, provozovatel autocenter AAA AUTO, a Global Assistance. Nefinanční pomoc poskytuje CEVRO Institut, který umožňuje bezplatné studium dvěma dětem z nadace, a Autoklub ČR, který poskytuje bezplatný pronájem prostor v reprezentativní budově Autoklubu. Významným partnerem je již druhým rokrem také projekt Nebouram.cz, díky kterému si můžou účastníci moderní formou online testů ověřit kvalitu svých znalostí z oblasti silničního provozu a současně jsou motivováni k tomu, aby své vědomosti dále prohlubovali. Účastníci testů získávají body, které mohou proměnit v různé odměny. Nadaci tak v loňském roce přispěli za krátkou dobu 50 000 korun. Novým partnerem je prodejce luxusních talismanů do auta Moorys, kdy 50 Kč z každého prodaného talismanu putuje právě na podporu sirotků.

Cílem Dětské dopravní nadace je zejména finančně pomáhat dětem, jejichž rodiče zahynuli při dopravních nehodách a také těm dětem, které mají v důsledku dopravní nehody trvalé zdravotní následky. Nadace od svého založení poskytla dětem již téměř 12 milionů korun, a to zejména na studium, zdravotní rehabilitaci, pobyty v přírodě a k udržení životního standardu. Podrobnější informace o činnosti nadace a návod jak zažádat o příspěvek mohou zájemci nalézt na webu www.detskadopravninadace.cz.

Zdroj:Martin Moc
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Konec desetiletí na silnicích: nehod je výrazně více, ale nejsou tak tragické.Čti více
Ilustrativní obrázek

Pražská burza pokračovala v růstu

Ilustrativní obrázek

Německý DAX se obchoduje v plusu

Ilustrativní obrázek

Pražská burza mírně v záporu

Ilustrativní obrázek

Akciové trhy - denní zpráva 3.6.2020

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifický region výrazně posiloval

Ilustrativní obrázek

Akciový výhled 3.6.2020

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.