Deset grafů, které naznačují, že je trh zralý pro korekci

26.08.2016 06:00 | Miloš Kotek | Diskuze

Americké akciové indexy dosahují nových historických výšin každých pár dní a většina investorů si ani neumí představit, že by teď prodávali. Nicméně Bank of America Merrill Lynch se rozhodla na sebe vzít nevděčnou roli nositele špatných zpráv a varuje před možným nástupem korekce.

Foto: Tambako The Jaguar

 

Analytička Savita Subramanian z Bank of America, vždy nabádá k opatrnosti ohledně vývoje indexu S&P 500 (SPX), který má nakročeno k šestiměsíčnímu nepřetržitému růstu. Nejdelšímu od roku 2013. V její poslední zprávě se objevuje 10 důvodů, proč by se akciový trh mohl otočit směrem ke korekci.

 

Myslíte si, že víte o akciích víc než ostatní? Zkuste naši zábavnou vědomostní hru a napište si o svou odměnu.

  

  1. Hodnota: Na konci června byl index S&P 500 nadhodnocen ve všech hodnotících kritériích. „Americké akcie jsou vzhledem k historickému průměru předražené,“ uvádí Savita Subramanian.

Zdroj: Bank of America

 

  1. Počet akcií na short: Pokles v množství akcií prodávaných na short naznačuje, že sentiment je extrémně růstový. To se obvykle považuje za protichůdný indikátor.

 

Zdroj: Bank of America

 

  1. Fiskální stimuly: Očekávání, že dojde k další fiskální stimulaci ekonomiky, není vysoké. Podpora se pohybuje na nejvyšších úrovních od finanční krize v roce 2009 a investoři, kteří sází na to, že by mohlo dojít k další fiskální stimulaci, by mohli být zklamáni.

Zdroj: Bank of America

 

Zdroj:BofA
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.