Déhora pomáhá s plánováním směn pracovníků v testovacích a očkovacích centrech

15:15 | E V | Diskuze

Kvůli koronavirové pandemii se v současné době zdravotnická zařízení potýkají s náročnou organizací práce svých pracovníků.

Ilustrativní obrázek
Foto: public

Následkem špatně nastavených směn jsou zaměstnanci často přepracovaní a unavení. V Nizozemsku pomáhá s plánováním směn zaměstnanců v covidových centrech společnost Déhora.

I když má každé zařízení zdravotní péče svůj zaběhnutý systém plánování v oblasti lidských zdrojů, mohou nastat situace, kdy se projeví jeho nedostatky. A přesně to nastává nyní, v době pandemie. Běžně fungující postupy plánování směn ve zdravotnictví kvůli většímu množství práce selhávají a pracující musí čelit mnohem vyšší pracovní zátěži. To s sebou nese další rizika spojená s nadměrnou únavou, oslabenou imunitou, vyšší nemocností zaměstnanců a jejich psychickými problémy, což již tak kritické situaci neprospívá. V Nizozemsku proto plánování pracovních sil nepodceňují a již od 80. let ho považují za důležitý nástroj, který zajišťuje společnostem spokojené zaměstnance. V této oblasti se angažuje již řadu let nizozemská poradenská společnost Déhora, která působí i na českém trhu. V současné době Déhora pomáhá v Nizozemsku s plánováním směn zaměstnanců v několika covidových centrech.

V Nizozemsku jsou za dohled nad zdravím lidí na základě zákona o veřejném zdraví zodpovědné jednotlivé municipality v regionech. Zabývají se prevencí nemocí, podporou a ochranou zdraví svých obyvatel a poskytují občanům, firmám a obcím v oblasti zdraví odborné poradenství. V současné době dohlížejí mimo jiné i na organizaci screeningu a očkování proti covidu-19. V Nizozemsku funguje celkem dvacet pět těchto městských zdravotních služeb (GGD). Déhora od konce ledna pomáhá devíti z nich s plánováním směn zaměstnanců podílejících se na zvládnutí covidové situace. Jedná se o tisíc lidí, kteří pomáhají s navigací v místě testování, přípravou vakcíny, dále jsou to očkující zdravotníci a bezpečnostní i administrativní pracovníci. Společně je těchto devět zařízení odpovědných za testování a očkování třetiny celkové nizozemské populace, tedy přibližně šesti milionů lidí. 


„Naše podpora nevyžadovala velké přípravy, protože díky plánovacímu servisnímu centru, které máme v provozu 24/7, jsme mohli jednat velmi rychle. Software i plánovači byli připraveni a ke své práci potřebovali pouze dodat jména a pozice zaměstnanců a jejich počet potřebný na každou směnu,“ říká Nunzio Totaro, generální ředitel české pobočky společnosti Déhora. 


Právě očkování nyní přispívá k nadměrné zátěži zdravotnického personálu i v České republice, kde prozatím probíhá pouze v nemocnicích a specializovaných očkovacích centrech. Vzhledem k tomu, že výrazně vyšší množství populace bude očkováno až od května tohoto roku, kdy bude nutné aplikovat miliony dávek zájemcům o očkování, je nutné velice důkladně naplánovat i personální kapacity těchto očkovacích míst.

„Spolupráce s Déhorou je pro covidová centra velmi výhodná. Nemusí řešit náročné plánování služeb svých zaměstnanců ani najímat a zaškolovat další pracovníky, kteří by se rozdělováním směn zabývali, či vybírat a konfigurovat vlastní software. Díky tomu se mohou soustředit pouze na svou práci“, dodává Michal Volný, jeden z českých plánovačů pracovních sil z Déhora Česká republika, který pracuje pro mezinárodní plánovací centrum Déhory.

Déhora pro covidová centra v Nizozemsku zajišťuje prostřednictvím svého softwaru, nebo najatého profesionálního plánovače, kompletní dohled nad optimálním plánováním směn ze strany zaměstnavatelů i z pohledu zaměstnanců, které splňuje pracovní dobu stanovenou zákonem. Směny jsou rozdělovány tak, aby zajistily zaměstnancům dostatečný worklife balance a nedocházelo k jejich zbytečnému přetěžování, což má negativní vliv na odvedenou práci i jejich zdraví, a současně zajišťují hladký průběh fungování těchto center. Plánovači přebírají administrativní zátěž spojenou s plánováním a organizováním směn z rukou zdravotního personálu, který se tak může věnovat pouze aktivitám souvisejícím s očkováním a testováním. Díky tomu není blokován již tak nedostatečný počet zdravotníků.

 


O společnosti Déhora

Mezinárodní poradenská skupina Déhora je největší evropská společnost zabývající se plánováním a řízením pracovních sil ve společnostech se směnným režimem práce. Již od roku 1987 nabízí odborné znalosti organizacím ve všech sektorech ekonomiky a podílí se tak na zvyšování efektivity jejich podnikání. Díky praktickým zkušenostem z prostředí firem i rozsáhlým výzkumům a analýzám, které provádí, dokáže poskytnout klientům komplexní služby z oblasti plánování práce a lidského kapitálu včetně poradenství, školení a zavádění softwarových řešení. V současné době má Déhora pobočky v Nizozemsku, Belgii, Polsku, Spojených arabských emirátech a v České republice a pomáhá stovkám společností po celé Evropě téměř v každém odvětví od výroby a zpracovatelského průmyslu přes zdravotnictví, služby, logistiku až po státní správu. Mezi její významné klienty patří například firmy British American Tobaco, Audi, Nestlé, Siemens, Miele, Electrolux, Coca-Cola, Eindhoven Airport, Amsterdam Airport, Polish Airlines nebo Nizozemská a Belgická policie.

Zdroj:Petra Sejpalová, Grayling Czech Republic
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

České softwarové firmy, které by vám neměly uniknout

Ilustrativní obrázek

Koronavirus infikuje internet

Ilustrativní obrázek

Software z druhé ruky je pro start-up prvotřídním nápadem

Ilustrativní obrázek

Nejznámější software pro tvorbu affiliate programu na českém a slovenském trhu AffilBox.cz, mění majitele.

Ilustrativní obrázek

Michelin, Continental a Smag se chystají spolupracovat na vývoji mapovacího softwaru

Ilustrativní obrázek

BSC potvrzuje pozici lídra v regulatorním výkaznictví. Nově jeho služby využívá HSBC, J&T i ČMZRBČti více
Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza otevřela v zisku

Ilustrativní obrázek

Asie obchodovala smíšeně, výrobce čipů TSMC oznámil výsledky a očekává větší investice

Ilustrativní obrázek

Klíčové centrální banky tisknou peníze jako o závod

Ilustrativní obrázek

Německý DAX se drží nuly, SAP a Covestro zvýšily celoroční výhled

Ilustrativní obrázek

Asijský trh převážně v zeleném

Ilustrativní obrázek

Německá burza zahajuje mírným růstem

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.