Data z eurozóny euro nepotěší

08:16 | fa ra | Diskuze

Ve Spojených státech dnes žádná data zveřejněna nebudou. Pozornost trhů tak bude směřovat do eurozóny, kde nás čeká statistika červencové průmyslové produkce za celou eurozónu.

Foto: Public Domain

Ta se zřejmě propadne do záporu. Francouzská a italská inflace bude pouze zpřesněním již zveřejněných odhadů a tak mnoho překvapení nepřinese. V regionu je kalendář událostí prázdný.

Průmyslová produkce v eurozóně zřejmě propadne

Již zveřejněná data v Německu a ve Francii napovídají, že červencová průmyslová produkce za celou eurozónu propadne do záporu. Podle ekonomů však červencový pokles o 0,9 % m/m bude spíše sezónním výkyvem, než novým trendem. V srpnu a září by podle jejich názorů průmyslová produkce měla začít opět stoupat. Italská inflace za srpen bude zřejmě v meziročním srovnání potvrzena na nulové úrovni, francouzská pak na 0,4 % y/y.

Důvěra v německou ekonomiku, měřená indikátorem institutu ZEW, v srpnu stagnovala. Z odpovědí 350 expertů z oblasti finančního trhů vyplynulo, že výhled za šest měsíců vnímají stejně jako v červenci, kdy ZEW index dosáhl 0,5 bodu. Současnou situaci vidí dokonce ještě hůře, když její hodnocení posunuli o 2,5 bodu níže (na 55,1 bodu). Na kurz eura však tento výsledek příliš nezapůsobil. Po celý den se držel převážně v pásmu 1,122 - 1,125 USD/EUR.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.