Data o americkém maloobchodu by mohla prospět dolaru

08:46 | fa ra | Diskuze

Společná evropská měna v pondělí pokračovala v umazávání svých zisků, které si připsala po čtvrteční tiskové konferenci ECB. Poté, co její kurz proti dolaru vylétl k horní hranici nedávného obchodního pásma (1,12 USD/EUR), ztratilo euro už dvě třetiny procenta. Včera kurz uzavřel těsně pod úrovní 1,11 USD/EUR. Nezabránilo tomu ani zveřejnění lednové průmyslové produkce za celou eurozónu, která překonala odhady trhu.

Foto: 401(K) 2012

Zvláště potěšující byla tato zpráva s ohledem na nedávný pokles indikátorů sentimentu v průmyslu, které naznačují zpomalení dynamiky produkce.

Hlavním bodem v dnešním makroekonomickém kalendáři jsou americké únorové maloobchodní tržby. Jejich celková úroveň by měla podle očekávání SG i trhu poklesnout kvůli opětovnému snížení cen pohonných hmot (v USA se tržby zveřejňují v nominálním vyjádření).

Maloobchod očištěný o volatilní složky (prodeje aut, pohonných hmot, stavebních materiálů a tržeb v restauracích), který přímo vstupuje do soukromé spotřeby v rámci HDP, by měl přitom přidat 0,2 % m/m po velmi slušném lednovém růstu o 0,6 %. Dolar proti euru by si tak mohl připsat další zisky.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.