Data, která budou dnes přicházet ze Spojených států, by měla vyznít ve prospěch amerického dolaru

08:46 | Redakce W4T | Diskuze

ADP report mapující zaměstnanost v soukromém sektoru (mimo zemědělství) by měl podle ekonomů SG potvrdit velmi slušnou kondici amerického trhu práce. Podle jejich odhadů bylo v prosinci vytvořeno 225 tisíc nových pracovních míst po 217 tisících zaznamenaných v listopadu.

Foto: Public Domain

 

Polepšit by si měl i prosincový kompozitní PMI index i PMI index v oblasti služeb. Výrazný nárůst je očekáván u ISM indexu mimo oblast zpracovatelského průmyslu, který si v prosinci posle ekonomů SG polepšil o 1,1 bodu na 57 bodů. Horšího výsledku dosáhnou zřejmě jen tovární objednávky, které by v listopadu měly stagnovat.

Kromě toho bude dnes zveřejněn i záznam z prosincového zasedání americké centrální banky, na kterém zvýšila úrokové sazby na 0,25 – 0,50 %. Trh si tak zřejmě připomene slova prezidentky Fedu Yellen, která na tiskové konferenci po zasedání prohlásila, že Fed bude v postupném zvyšování sazeb pokračovat. Ekonomové SG předpokládají, že v letošním roce přistoupí Fed ke zvýšení sazeb celkem třikrát.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.